DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yunanistan'daki Türk vatandaşları sandık başına gitti

Yunanistan'daki Türk vatandaşları sandık başına gitti

30.05.2015 15:20:02
Yunanistan'da yaşayan Türk vatandaşları, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçiminde oy kullanmak için bugün sandık başına gitti.

Yunanistan'da yaşayan ve yurtdışı seçmen kaydı olan Türkler, Atina-Pire, Selanik, Gümülcine ve Rodos'taki Türk Başkonsolosluklarında kurulan 4 sandıkta 10.00-19.00 saatleri arasında oy kullanabiliyor.

Randevu sistemi uygulanmayan seçimlerde oy verme işlemi, siyasi parti temsilcilerinin gözetiminde 30-31 Mayıs tarihlerinde devam edecek.

Atina-Pire Başkonsolosu İsmail Sefa Yüceer, AA'ya muhabirine yaptığı açıklamada, Yunanistan'da yaşayan vatandaşların oy verme işlemine yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Atina-Pire Başkonsolosluğuna kayıtlı 17 bin 300 Türkiye vatandaşından 9 bin 100'ünün oy kullanma ehliyeti bulunduğunu belirten Yüceer, "Bu vatandaşlarımızın büyük kısmının oy kullanmasını bekliyoruz. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı seçiminden ilk deneyimini burada yaşadık ancak randevu sistemi olduğu için geçen seçimlerde talep azdı. Bu seçimlerde ise gördüğünüz gibi vatandaşlarımızın epey bir ilgisi var. Oy verme işlemi yarın da devam edecek. İnşallah sakin bir seçim olur" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mustafa

Helal olsun buyuk baskan. Tarihleri kan kin asimilasyon ve barbarlik olanlar herkesi kendileri gibi zannederler. Acip tbmm tutanaklarina baksinlar ve kürtlerin nasil etnik temizlige tabi tutuldugunu belgelerle gorsunler. Ama bunu yapan zihniyetin cocuklari bugun insanligin yuce bayragini dalgalandiran siz kürtleri karalamak icin her turlu ajitasyon kara propaganda ve iftiraya maalesef basvuruyor. Ve kutsal devlete tapan, resmi yalanlarla kandirilan ve aldatilanlar yine bu habere atlayacak ve kurtlere kinlerini kusacak.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş