SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Yunanistan'daki mülteci kampında 9 aylık bebek susuzluktan can verdi

Yunanistan'daki mülteci kampında 9 aylık bebek susuzluktan can verdi

Ege’de Ayvalık’ın karşısındaki Midilli Adası’nda bulunan Moria Mülteci Kampı’nda, 9 aylık bir bebek sıvı kaybından hayatını kaybetti.

Yunanistan'daki mülteci kampında 9 aylık bebek susuzluktan can verdi
18.11.2019 09:38:53

Bebeğin ölümü “Sınır Tanımayan Doktorlar” (MSF) örgütünün sosyal medya sayfasından duyuruldu. Hürriyet'ten Yorgo Kirbaki'nin haberine göre MSF yaptığı açıklamada “Kamptaki insanların ruhsal ve fiziksel sağlığı ciddi risk altında. Yunanistan ve AB derhal harekete geçmeli” ifadelerini kullandı.

3 BİN KİŞİLİK KAMPTA 15 BİN KİŞİ YAŞIYOR

Barındırabileceği mülteci ve göçmen sayısı 3 bin civarında olmakla birlikte, 14-15 bin kişinin yaşadığı Moria'da geçen eylül ayında da bir kadın yanarak hayatını kaybetmişti.

17 ÜLKEDEN GÖÇMEN VAR

Kavga, çatışma ve tecavüz olayları nedeniyle sık sık gündeme gelen Moria'da, 17 farklı ülke vatandaşı mülteci ve göçmen yaşıyor. Yunan hükümetinin kamptaki 4 bin kişiyi kasım sonuna kadar Yunanistan anakarasına nakletme projesi, altyapı yetersizliği nedeniyle çok ağır ilerliyor. Alman Bild gazetesi bir süre önce Yunanistan ve Türkiye'deki sığınmacı kamplarını ziyaret ederek, Türkiye'deki kamplar için “5 yıldızlı otel” benzetmesi yapmıştı.

"ÜLKEMDEKİ MÜLTECİ KAMPLARINDAN UTANIYORUM"

Alman Bild gazetesinin Yunanistan muhabiri Liana Spyropoulou, "Türkiye'deki mülteci kamplarının mükemmelliğini görünce ülkesindeki durumdan utanç duyduğunu" söylemiş, Yunan basını tarafından hedef gösterilmişti.

(Haberlere gitmek için fotoğraflara tıklayınız)

1_232

2_225

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR