SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Yunanistan: ABD'den Türkiye konusunda bir talebimiz oldu

Yunanistan: ABD'den Türkiye konusunda bir talebimiz oldu

Yunanistan'ın Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye'nin S-400 alımından rahatsız olduklarını belirterek ABD'den bir talepte bulunduklarını söyledi.

Yunanistan: ABD'den Türkiye konusunda bir talebimiz oldu
19.7.2019 22:29:08

Yunanistan'da iktidara gelen Yeni Demokrasi Partisi'nin Dışişleri Bakanı Nikos Dendias 'Türkiye'nin S-400 almasından rahatsızız' dedi.

Yunanistan'da iktidara gelen Yeni Demokrasi Partisi'nin Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD'ye giderek burada mevkidaşı Mike Pompeo ile görüştü.

"TÜRKİYE'NİN S-400 ALMASINDAN DOLAYI MUTLU DEĞİLİZ"

Ankara'ya sevkiyatı süren S-400'ler hakkında konuşan Yunan bakan, "Açıkça söylemek gerekirse Türkiye'nin S-400 almasından dolayı mutlu değiliz. NATO üyesi bir ülke olarak diyebiliriz ki; Rus silahları NATO sistemlerine uyum sağlamıyor. Dünyanın bu bölgesinde silahlanmak istikrar ve güven ortamının oluşmasına yardımcı da olmuyor" diye konuştu.

"ABD İLE TÜRKİYE KONUSUNDA DOĞRUDAN İLETİŞİM KANALI TALEP ETTİM"

Dendias ABD'nin Yunanistan'ı açık bir şekilde desteklemesini istediğini belirterek konuşmasını "ABD ile Yunanistan uzun süredir yakın ilişkilerde bulunuyor. Ancak bu ilişkileri derinleştirip genişletmeliyiz. Türkiye ile ilişkilerimizde herhangi bir sorun olduğunda, ABD ile aramızda doğrudan bir iletişim kanalının kurulmasını da talep ettim. Not aldılar. Cevap verecekler" sözleriyle sürdürdü.

Mike Pompeo ise paylaştığı mesajında "Yunanistan, Doğu Akdeniz ve Balkanlar'daki istikrarın en önemli unsurudur ve NATO'nun da önemli bir müttefikidir" ifadelerini kullandı.

İki bakanın ayrıca Washington yönetimi tarafından desteklenecek İsrail-Yunanistan-ABD üçlü ortaklığında Doğu Akdeniz'de enerji anlaşması ve yatırımları yapılması konusunu da görüştüğü kaydedildi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR