DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yunanistan'a bir kötü haber daha

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, Avrupa Finansal İstikrar Mekanizmasının (ESM), Yunanistan'a köprü finansman sağlamak için kullanılamayacağını söyledi

14.07.2015 23:52:28

İngiltere Hazine Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Osborne, "Çok net olarak söylüyorum. İngiltere Avro Birliği içerisinde değil. Bu yüzden Britanyalı vergi mükelleflerinin Yunan anlaşması için kuyrukta olacağı düşüncesi son derece başarısız" değerlendirmesini yaptı.

Avro Bölgesi'nin, Yunanistan'a ilişkin sorunun çözümünde kendi kaynaklarını kullanması gerektiğine işaret eden Osborne, "Avro Bölgesi'nin kendi hesabını ödemesi gerekiyor" ifadesini kullandı.
İngiliz basınında yer alan haberlerde İngiltere Başbakanı David Cameron'ın da AB fonlarındaki İngiltere'nin katkısının, Yunanistan'a acil likidite sağlanması için kullanılamayacağını belirttiği kaydedildi.

İngiltere daha önce Avrupa İstikrar Mekanizması, 2010 yılında İrlanda ve Portekiz'e yardım etmek için kullanılmasının ardından fonun, Avro Bölgesi'ndeki ülkelerin kurtarılması için bir daha kullanılmamasını istemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Birkul

Herkes yatsın kalksın R.Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz olduğu için dua etsin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş