DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yüksekova'daki çatışma

Yüksekova'daki çatışma

7 Yıl Önce
2015-08-28 19:05:33
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 14 Ağustos'ta teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede bugün şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Özata'nın cenazesi uçakla memleketi Konya'ya getirildi.

Şehit Özata'nın cenazesini taşıyan uçak, Konya Havaalanı'nda Garnizon Komutanlığı tören kıtasıyla askeri ve mülkü erkan tarafından karşılandı.

Şehidin cenazesi uçaktan indirildiği sırada yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Bu sırada şehidin bir yakınının, "Yıkılmayacağız, ayakta duracağız" sözleri duyuldu.

Türk bayrağına sarılı tabut, daha sonra askerlerin omuzlarında ambulansa taşındı. Ambulansa yerleştirilen şehidin naaşı, Beyhekim Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Öte yandan, şehit Özata'nın Sancak Mahallesi Taner Sokak'taki baba evinde hüzün hakim. Özata ailesinin yaşadığı apartmana Türk bayrakları asıldı.

Şehidin cenazesi, yarın öğle namazının ardından toprağa verilecek.

Yüksekova ilçesine 45 kilometre uzaklıktaki Dağlıca bölgesinde 14 Ağustos'ta, arazi arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçlerine terör örgütü PKK mensuplarınca ateş açılmış, çıkan çatışmada 3 asker şehit olmuş, 6 asker de yaralanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş