DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yüksekova'da elektrik kesintisi

Yüksekova'da elektrik kesintisi

19.06.2015 16:24:40
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki dağlık alanda bulunan elektrik direğinin, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce cıvatalarının sökülerek devrilmesi sonucu, 36 köy, 44 mezra, 6 askeri birlik ve bir beldeye elektrik verilemiyor.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezine 7 kilometre mesafedeki Akçalı köyünde, gece saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce, köydeki bir elektrik direğinin cıvataları söküldü.

Direğin devrilmesi sonucu ilçe merkezine bağlı 36 köy, 44 mezra, 6 askeri birlik ve bir belde elektriksiz kaldı.

Vangölü Elektrik Dağıtım Şirketi (VEDAŞ) Yüksekova İşletme Müdürü Erdem Kahraman ve arıza ekibi, olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Kahraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın bir sabotaj olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını belirterek, geceden bu yana birçok köyde elektriğin olmadığı yönünde ihbar aldıklarını söyledi.

Bunun üzerine yaptıkları incelemelerde, Akçalı köyündeki dağlık arazide bir elektrik direğinin devrildiğini fark ettiklerini anlatan Kahraman, şöyle konuştu:

"Olayın profesyonel bir biçimde yapıldığını belirledik. Teknik araçlarla direğin cıvataları sökülerek direk yere düşürülmüş. Bu tamamen bir sabotajdır. Ramazanda vatandaşımızı bu şekilde mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu nedenle hemen çalışmalara başladık. Alternatif direkler kurarak 36 köy, 44 mezra, 6 askeri birlik ve bir beldeye enerji vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu olayı yapanlar hakkında da suç duyurusunda bulunduk. Umarım olayı gerçekleştirenler en kısa zamanda yakalanır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tuncer

Bende Brett Pitt. Sallama Karayılan.1778 de Koca Osmanlı Rus Savaşında yenilgiyi kabul etti ve barış istedi.Niye Osmanlı daha fazla kırılmasın diye. Yani evlatlarını düşündü. Eğer dağdakiler gerçekten Karayılanın evlatları olsaydı veya Evlatları gibi görseydi yenilgiyi kabul eder,barış isterdi.Ama yürekleri zerre kadar sızlamıyor. binlerce kandırdıkları çocuk öldü.Hala dalga geçer gibi acemilik diyor.Ölenler PKK nın umrunda değil

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan