DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

BURSA

20:16

04:02
20:16
SAHUR
İFTAR

ANKARA

20:00

03:48
20:00
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:43

03:32
19:43
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
19:27
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:11

03:16
19:11
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:19:00

İftar vakti

ANKARA

20:00

03:48
SAHUR
20:00
İFTAR

ERZURUM

19:27

03:14
SAHUR
19:27
İFTAR

Yüksekdağ, MÜSİAD heyetini kabul etti

Yüksekdağ, MÜSİAD heyetini kabul etti

17.06.2015 19:06:35
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "Arzumuz bu Meclis'in içerisinde yeni bir maceraya girilmeden, hemen erken seçim hesabı yapılmadan uygun bir koalisyonun hızlı bir şekilde çıkartılması" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, MÜSİAD heyetini makamında kabul etti. HDP Genel Merkezi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından, MÜSİAD Genel Başkanı Olpak, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gün içerisinde gerçekleştirdikleri görüşmelerde partilerin genel olarak yapıcı bir tutum içerisinde olmasından memnuniyet duyduklarını belirten Olpak, şöyle konuştu:

"Partiler süreci tıkayan tarafta olmayı arzu etmiyorlar. Elbette bu ilkelerinden vazgeçmek anlamında değil ama ilkeleriyle birlikte yapıcı bir sürecin olacağını görmek iş alemi olarak bizleri memnun etti. Bugün bakıldığında dört siyasi partinin ciddi bir şekilde oy oranı ve milletvekili sayısıyla temsil edilmiş olması, onlara hem görev hem de sorumluluk veriyor. Onlar da bu sorumlulukların farkında olduklarını açık bir şekilde ifade ediyor. Bizim arzumuz bu Meclis'in içerisinde yeni bir maceraya girilmeden, hemen erken seçim hesabı yapılmadan uygun bir koalisyonun hızlı bir şekilde çıkartılmasıdır."

-"Bugün itibarıyla Türkiye ekonomisi hala güçlü bir noktada"

Olpak, hükümetin hızlı bir şekilde kurulmasını istemelerinin altında yatan sebeplerden birinin kamu kurum ve kuruluşlarındaki işleyişin aksamamasını olduğunu dile getirerek, "Bugün itibarıyla Türkiye ekonomisi hala güçlü bir noktadadır. Bir sarsılma içerisinde olmaması bizi sevindirmektedir. Bunu çok uzun süreye yaymanın da doğru olmayacağı kanaati içerindeyiz" diye konuştu.

Ziyarette görüşlerini ifade ettiklerini ancak bu görüşlerinin koalisyonun kimler arasında ve ne şekilde yapılacağını içermediğine vurgulayan Olpak, bunun siyasetin iç dinamiklerinin ortaya koyması gereken bir mesele olduğunu söyledi.

Siyasi partileri ziyaretleri kapsamında MHP'den de randevu talep ettiklerini belirten Olpak, program yoğunluğu nedeniyle henüz kendilerine bir geri dönüşün yapılmadığını bildirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali al

şu nazlı ülkemde ne kadar vatan haini varmış meğer. YARAB bunlar bizim paralarla bize pusu kurmuş. ALLAHIM önce bizleri af et. Çünkü cebimizde ne var ne yok bu vatan hainlerine bizi sırtımızdan vur diye vermişiz. ALLAHIM bu kabustan bizleri uyar. Uyar ki bundan sonra hata yapmayalım...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan