DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

YPG Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

YPG, Türkiye'yi Amerika'nın Sesi adlı yayın organına 'Türkiye bize saldırıyor' diyerek şikayet etti.

7 Yıl Önce
2015-08-23 17:05:06

PKK'nın Suriye'deki uzantısı olan PYD'nin askeri kanadı YPG, uzun süredir Amerika ile PYD arasındaki yakın ilişkiye dayanarak Türkiye'yi, Amerika'nın Sesi adlı yayın organına şikayet etti.

"TÜRKİYE'NİN SALDIRILARINA HEDEF OLDUK"

Geçtiğimiz ay Türkiye'den IŞİD ve PKK'ya yönelik hava saldırıları düzenlenmişti. Türkiye'nin bu operasyonları bazı kesimlerce farklı yorumlanmış ve Kürtler'e yönelik saldırı olarak nitelendirilmişti. YPG'den bir grup ise konuya ilişkin "Türkiye'nin saldırılarına hedef olduklarını" söyleyerek şikayet etti.

ULUSLARARASI KOALİSYON GÜÇLERİNE BİLDİRDİLER

Zor Muğar Köyü'ndeki YPG'liler sınır ötesinden Türk tanklarının ateşine maruz kaldıklarını söylediler. Açıklama bekleyen YPG durumu uluslararası koalisyon güçlerine bildirdi.

YPG sözcüsü Redur Halil, “Türkiye'nin yaptığı YPG'ye karşı açık bir saldırı. Bu durumu koalisyondaki ortaklarımıza bildirdik. Koalisyon durumun farkında. Ayrıca YPG de bu olayla ilgili resmi bildiri yayınladı ve Türkiye'den bir açıklama istedi” diye konuştu.

Haberin devamında şu ifadelere yer verildi;

"PKK'YLA BAĞLANTILI OLSA DA GÜÇLÜ"

Amerika Türkiye'nin PKK operasyonlarına destek veriyor, ancak bu operasyonların YPG'yi hedef almasını istemiyor. 

YPG ayrı bir olayda IŞİD militanlarının Sirrin kasabasına saldırırken, Türk jetlerinin de tepelerinden uçtuğunu bildirdi. YPG sözcüsü Halil, “Türk jetleri Sirrin ve Kobani üzerinden uçarken, IŞİD teröristleri de Sirrin'e saldırdı. Bunun sonucunda YPG savaşçıları öldü. Türkiye bunlara bir açıklama getirmeli. Neden Türkiye IŞİD'le savaşması gerekirken bunları yapıyor?” diyor. .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (3)

halodayı

Bölge belediyeleri ihalelerinden pkk ya kaynak aktarıyor. Bölgedeki para trafiğini takip etmek lazım,

mezopotomya

Çünkü bugün ypg militanı olan ertesi gün pkk militanı olarak polisimizi askerimizi katlediyor. İşid'e de pkk'ya da lanet olsun. Ne işid demek sunniler demek ne de pkk demek kürtler demek.

Ebu Cerrah Bin Ubeyde

Cunku turkiye işid yerine Kürtlere saldiriyor.ypg olmasaydi turkler dedelerinin mezarini bile getiremeyecekti.ama turkler hala Kürtlere saldiriyor onlari yok etmek istiyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş