SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
YPG, Suriye’nin petrolünü İsraillilere satıyor!

YPG, Suriye’nin petrolünü İsraillilere satıyor!

Kürt güçleriyle işbirliği yaptığını söyleyen İsrailli işadamı Motti Kahana, YPG’nin şemsiyesi altında kurulan Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) kontrolü altındaki bölgelerinden çıkarılan Suriye petrolünü pazarlayacağını söyledi. İsrailli işadamı Kahana; şimdi günde 125 bin ile 450 bin varil petrol ihraç etmek için Kürtlerin onayını beklediğini belirtti.

YPG, Suriye’nin petrolünü İsraillilere satıyor!
16.7.2019 09:05:00

Suriye'de YPG'nin kontrolü altındaki bölgelerde bulunan zengin petrol sahaları İsrailli işadamlarının işgaline uğradı.

İsrailli bir web sitesi, İsrailli bir işadamının, Suriye'nin doğusundaki YPG'nin kontrolü altındaki bölgelerinden çıkarılan Suriye petrolünü ihraç edeceğini doğruladı.

Kürt güçleriyle işbirliği yaptığını söyleyen İsrailli işadamı Motti Kahana, YPG'nin şemsiyesi altında kurulan Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) kontrolü altındaki bölgelerinden çıkarılan Suriye petrolünü pazarlayacağını söyledi.

PYD-SDG'nin Suriye'nin demokratik güçleri çerçevesinde birleştiğini ve Suriye'nin yüzde 30'unu oluşturan kendi etki alanında gerçek bir demokrasi inşa etmesine yardım etmek için sekiz yıl sonra mükemmel bir fırsat oluştuğunu belirten İsrailli işadamı Kahana, bunun tüm Suriye için umut olduğunu söyledi.

Petrolün Esed ve İran'ın Suriye'yi kontrol etmesini önlemenin bir yolu olduğunu belirten İsrailli işadamı Kahana; şimdi günde 125 bin ile 450 bin varil petrol ihraç etmek için Kürtlerin onayını beklediğini belirtti.

Önceki gün Al Akhbar gazetesinde çıkan haberde, zengin petrol sahalarına sahip PYD-SDG güçlerinin kontrolü altındaki Suriye topraklarının, İsrail işgal alanına dönüştüğünü öne sürdü.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR