DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

YPG Arapları göçe zorluyor

YPG'nin Kobani civarındaki köylerde yaşayan Arapları tehdit ve şiddetle göçe zorladığı ifade ediliyor.

02.06.2015 17:23:55

Suriye'nin kuzeyindeki Kobani'de IŞİDsaldırılarının püskürtülmesinden sonra YPG'nin köylerdeki Arapları evlerini yakarak göçe zorladığı öne sürülüyor.

İngiltere'de yayımlanan The Times Gazetesi'nden Hannah Lucinda Smith'in bölgeye giderek hazırladığı haberine göre Kobani'den IŞİD'in çekilmesinden sonra YPG özellikle Sünni Arapları bölgeden göçe zorluyor. Bu konuda çok sayıda Arapla konuşularak hazırlanan habere göre baskılar sonucu göç edenlerin sayısı binlerle ifade ediliyor.

Ras'ul Ayn ilçesinin Tel Tiab köyünden Muhammed Salih El Kati, gazeteye açıklamasında YPG'nin köylerini yaktığını, evlerini yağmaladığını öne sürerek göç etmek zorunda kaldıklarını ifade ediyor.

YPG'nin kendilerini "Burada kalırsanız çocuklarınız ölür" şeklinde tehdit ettiğini savunan El Kati, duvarlara, "YPG unutmaz ve affetmez" yazıldığını söyledi.

Altı çocuk babası Muhammed Elawwad ise Haseke yakınlarındaki köyünden YPG'nin baskıları ile göç etmek zorunda kaldığını belirterek "IŞİD çekildi, köyü YPG'ye bıraktı. Köye gelen YPG bizi ailemizle tehdit etti. Köyü terk etmek zorunda kaldık. Köyden uzaklaşmadan evlerimizin yakıldığını gördük" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

M.N.A

seden daha büyük ajan provokatör dünyada yok

Görüş Bildir Bizimle Paylaş