Yıldızlararası - Interstellar(2014)

Yıldızlararası - Interstellar(2014) filminin konusu ne? Neden en başarılı bilimkurgu filmlerinde birisi seçildi? Tüm merak edileler…

13.05.2020 22:21:52

Kurgusu; Batman: Kara Şövalye üçlemesi ve 2010 tarihli Başlangıç (Inception) filmleri ile adını duyuran İngiliz film yönetmeni ve senarist Christopher Nolan ile Jonathan Nolan tarafından yazılan Yıldızlararası filminin yönetmenliğini yine Christopher Nolan tarafından yapıldı.  Pek çok ünlü yıldız oyuncudan oluşan filimde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler rol aldı.

Amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmak olan Cooper, mısır tarlalarında çiftçilik yaparak hayatını sürdürmektedir. Cooper'ın 10 yaşındaki kızı Murph çok şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Bunlarla beraber yaşayan Büyükbabaları Donald küçük kız Murpy ve erkek kardeşine göz kulak olmaktadır. Geçmişte bilim insanı olarak görev yapmış olan Cooper'a beklemediği bir teklif çıkar. Bu teklif ile ailesinin, dahası tüm insanlığın güvenliğini ilgilendiren bir karar almak zorundadır.

Yıldızlararası filmi bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeleride içeren oldukça sıra dışı ve sürükleyici bir film olup, senaryosu uzayda “Solucan Delikleri” teorisine dayanmaktadır.

 

YORUMLAR (0)