DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yıldırım'dan o ilahiyatçıya sert tepki

Başbakan Yıldırım, 'Namaz kılmayan hayvandır' diyen Prof. Mustafa Aşkar'a sert tepki gösterdi...

15.06.2016 01:20:34

TRT ekranlarında Serdar Tuncel'in sunduğu programda "namaz kılmayan hayvandır" diyen Mustafa Aşkar'a Başbakan Binali Yıldırım'dan sert yanıt geldi. Yıldırım, "Halt etmiş, kim söylediyse zırva. Böyle münasebetsiz laflar edenlerin Müslümanlar nezdinde hiçbir yeri yoktur" dedi.

Ajanslarda yer alan habere göre, Başbakan Binali Yıldırım, TRT ekranında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görev yapan Prof.  Mustafa Aşkar'ın "Namaz kılmayan hayvandır" sözlerine tepki gösterdi. Yıldırım, "Halt etmiş, kim söylediyse zırva. Ünvanı ne olursa olsun yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede böyle münasebetsiz laflar edenlerin Müslümanlar nezdinde hiçbir yeri yoktur" dedi.

"Ramazan Sevinci" adlı programa katılan ilahiyat profesörüMustafa Aşkar, “Alnı secdeye gelen bir varlık var mı insanın dışında? Yok. Secde eden tek varlık insan. O zaman, ben düz söyleyeyim. Ayette de bunu söylüyor, ağır gelmesin. Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan da hayvandır” demişti. 

Yıldırım'ın Aşkar'ın sözlerini 'zırva' olarak değerlendirdiği açıklaması şöyle:

"Değerlendirecek bir yanı yok. Halt etmiş. Kim söylediyse zırva. Biz dinimizin değerlerini biliyoruz. Hoş görü dinidir, sevgi dinidir, kardeşlik dinidir. Dolayısıyla bu ve buna benzer sözler kabul edilemez. Böyle bir şey söylediyse çok büyük hata etmiş, saçmalamış, zırva. Ünvanı ne olursa olsun, yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede böyle münasebetsiz laflar eden birisinin Müslümanlar nezdinde hiçbir yeri yoktur."

-

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Huzurlu ol

Bir yudum su verene 3 defa yeşekkür eden aciz kul ! Bunca nimeti lütfeden Allâh'a secde etmek neden ağırına gider.birde müslüman'ım dersin ??? Mahkeme ' yi kübtada dereceni görünce keşke hayvan olsaydım diyeceksin .bu hakaret değil iltifattır...!!!

Huzurlu ol

Bir yudum su verene 3 defa yeşekkür eden aciz kul ! Bunca nimeti lütfeden Allâh'a secde etmek neden ağırına gider.birde müslüman'ım dersin ??? Mahkeme ' yi kübtada dereceni görünce keşke hayvan olsaydım diyeceksin .bu hakaret değil iltifattır...!!!

alia57

Aslında hayvanlar ibadet ediyor.. Yani hayvanlara laf etmemek lazım..Ayıp oluyor hayvanata..

abdullah

Anlaşılan bir şirinler politikası daha. Bu zihniyetle ileride dinlerini de satarlar mı diye düşünüyorum. Çünkü fasıklara, kafirlere ve batıl ehline şirin gözükmek uğruna dinlerinden birçok şeyi sattılar. fıskın içinde kaldıkça fıskı meşru görmeye başladılar. Demokrasi örneğinde olduğu gibi. Bu kadar fıskın içinde boğulmayı nasıl meşru görebilirler bilmiyorum. Birde Rasulullah'ın namaz kılmayanlar hakkında küfr etmiş olduğunu belirten sahih hadislerini duysalar ve ayetlerdeki tehdid ve kınamaları duysalar bu dinin sahibini de kınarlar mı bilmiyorum. Allah bizleri ve onları ıslah etsin.

huseyin

'Nur Suresi 41): Görmedin mi, göklerdeki ve yerdeki şuurlular da bölük bölük olmuş kuşlar da Allah'ı tespih etmektedir. Her biri kendine özgü duasını, kendine özgü tespihini bilmiştir. Allah, onların yapmakta olduklarını çok iyi bilmektedir.' Tesbih namazı nedir?

hasan

Bir diyor; 'Bu Allah'ın Ayeti,' diğeri; bu 'zırva' diyor. Hangisi doğru?

Kanuni

Namaz kılıyor galiba çok zoruna gitmiş

islamdaveticisi

batıl davanız sekteye uğrar diye her türlü doğru söz ve davranışı kendi aleyhinize düzenlenmiş bir komplo kabul ederek ne kadar dinsiz imansız varsa toplumda bir statü buldu kanunlarla koruma altına alındı rabbim sizi lgbt ve namazsızlar ile haşrettsin...

mert

Profesore cevap verme zorunlulugu hisseden ilahiyatci, diyanet gorevlisi, milletvekili kim varsa hepsi basit, yapay, gaza gelen, kendni bilmez, tarz bilmez insanlardir! Felluce,Halep, Rakka, Banglades, Misir, Filistin yaniyor yaniyorr ey Muslumanlar . Kendinize gelin. Hep yapay gundemlerle mesguluz.

Abc

Kendinizin bile bazen İslam nezdinde olan yeriniz Şaibeliyken acaba sana bu kadar ağır konuşma yetkisini kim veriyor? Hani İslam hoşgörü, sevgi diniydi. O adam da ayrıca senin kardeşin olmuyor mu kime karşı kimi savunuyorsun?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş