DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yetiştirme yurtları, 'çocuk evleri'ne dönüştürülüyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yetiştirme yurtları konseptini tamamen değişeceğini söyledi.

5 Yıl Önce
2017-09-01 13:49:43

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Edirnekapı Şehitliği'ndeki etkinliğin ardından Darülaceze'yi ziyareti sırasında yetiştirme yurdu konseptini tamamen ortadan kaldıracaklarını vurgulayarak şu bilgileri verdi:

"Türkiye genelinde bütün çocuk yetiştirme yurtlarını çocuk evlerine dönüştürdük. Dönüşüm yıl sonu itibarıyla tamamlanmış olacak. Artık çocuklarımız, 'çocuk evleri sitesi' dediğimiz modellerle ya da 'çocuk evleri' dediğimiz evlerimizde yaşayacak. Kasımpaşa Çocuk Yuvası'nı da Kasımpaşa Sevgi Evleri Sitesi'ne dönüştürdük. Çocuklarımız artık daha geniş bir ortamda, daha az sayıda ev tipi bakım ortamlarında, özel ilgiyle daha güzel şekilde geleceğe hazırlanacak. Bu dönüşümün de çocuklarımızın geleceği için çok hayırlı olduğunu düşünüyorum. Allah'ın izniyle çocuklarımız geleceğe çok daha güvenle hazırlanacak. Onların daha sağlıklı ortamda yetişmeleri, eğitimlerini daha güzel ve başarılı tamamlamaları, aynı zamanda farklı etkinliklerde yapabilmeleri, daha yakından ilgi görmeleri için bu dönüşümü gerçekleştirdik. Dönüşümün de ülkemiz, milletimiz ve evlatlarımız için hayırlı olmasını diliyorum."

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Türkiye'nin ve İslam ümmetinin Kurban Bayramı'nı tebrik ederek, şu çağrıda bulundu:

"Bayramlarda büyüklerimizi, çocuklarımızı yalnız bırakmamaları çağrısında bulunuyorum. Tüm milletimiz, huzurevlerimizdeki büyüklerimizi ziyaret etsin. Çocuklarımızı ziyaret etsin. Çocukları bayramlarda sevindirmek en büyük mutluluktur. Bu vesileyle tüm İslam aleminde, Arakan'da acı çeken Müslüman kardeşlerimiz için dua etsinler. Allah, tüm acıları bir an önce sonlandırmayı nasip etsin. Tüm İslam aleminin bayramı mübarek olsun. Nice güzel bayramlara hep birlikte erişelim."

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş