DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yeşilgiresun Belediyespor'da TBL sevinci

Yeşilgiresun Belediyespor'da TBL sevinci

7 Yıl Önce
2015-06-01 14:55:04
Türkiye Basketbol Ligi'ne (TBL) yükselen Yeşilgiresun Belediyespor'un yönetim kurulu üyesi Bülent Yavuz, gelecek sezon ligin iddialı ekiplerinden biri olacaklarını söyledi.

Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Basketbol 2. Ligi play-off yarı finalinde Sakarya Büyükşehir Belediyespor karşısında seriyi 3-1 kazanarak, Türkiye Basketbol Ligi'ne yükselme başarısı gösterdiklerini belirterek, "Yeşilgiresun Belediyespor kurulduğu günden bu yana hep iddialı bir ekip olmuştur. Gelecek sezon da ligin iddialı ekiplerinden olacağız" dedi.

Üç sezondur mücadele ettikleri ligde, TBL'ye yükselme şansını hep finallerde kaybettiklerini kaydeden Yavuz, "Ligde iki final oynamıştık. Trabzonspor Medical Park'a 3-2, Darüşşafaka Doğuş'a 3-1 kaybetmiştik. Çok şanssız maçlardı. Ancak bu sezon istediğimiz, arzuladığımız başarıyı yakaladık" diye konuştu.

Takımlarının bu sezon TBL'ye yükseleceğine inandıklarını, sezon boyunca bu ümitlerini hiç kaybetmediklerini aktaran Yavuz, şöyle devam etti:

"Beş yıl önce bölgesel ligden başladık. Başladığımız yıl hariç, bulunduğumuz liglerde her sezon final oynadık. Türkiye 2. Basketbol Ligi'nde de bir üst lige çıkma şansını hep finallerde kaybettik. Bu bizi yolumuzdan döndürmedi. Kaybedince daha da hırslandık. Sezona da bu hırsla başladık. Bu takımın zoru başaracağına inanıyorduk. Yine de üzerimizde son 2 finali kaybetmenin stresi, gerginliği, seyircinin önünde mahcup olma endişesi vardı. Biz bu takımın Türkiye Basketbol Ligi'ne yükseleceğine inanıyorduk. Antrenör Ahmet Kandemir'in göreve gelişiyle bu umudumuz daha da arttı. Hak ettiğimizi düşünüyorum."

Yavuz, gelecek sezon ligin iddialı ekiplerinden birisi olmayı hedeflediklerini aktararak, kalıcı olmak istediklerini kaydetti.

İddialı olmadan başarının gelmeyeceğini vurgulayan Yavuz, "Bu takımı marka yapmaya çalışacağız. Bu takımı en iyi yerlere getirmek için mücadele edeceğiz. Önümüzdeki sezon için yönetim olarak oturup konuşacağız. Bir yol haritası çıkaracağız. Antrenörümüz Ahmet Kandemir ile devam etmek istiyoruz, o da devam etmekten yana" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş