SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

'Yerli ve yabancı yatırımcı açısından verimli bir dönemdeyiz'

Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır, ' Bahar aylarının yaklaştığı bir dönemdeyiz. Önümüzdeki ay başlayacak bahar kampanyaları ile satışlar ciddi bir ivme kazanacak.'

'Yerli ve yabancı yatırımcı açısından verimli bir dönemdeyiz'
16.3.2020 12:39:35

 “Faiz oranlarının yüzde 0,79'a indirilmesi, sektörümüz açısında önemli gelişmelere sahne oluyor. TÜİK'in açıkladığı şubat rakamlarındaki yüzde 51.4'lük artışta, indirimin etkisi büyük"  değerlendirmesini yapan Bahaş Holding CEO'su Abdüssamet Bahadır "Şubat ayında kredili satışlar, satışlardaki artışa en büyük katkıyı sağladı." dedi.

Önemli fırsatlar yaratacak

Bahadır şöyle devam etti: " Bu dönemde kredili satışlardaki artış, yüzde 400'e dayandı.Merkez Bankası'nın faiz indirimstratejisi ile düşen kredi oranları satışlardaki artışta söz sahibi oldu diyebiliriz. Aynı zamanda şubat ayında yabancı yatırımcı satışlarındaki artış da yüzde 20.6'ya ulaştı. Geçtiğimiz yıl artış trendi yaşayan yabancı yatırımcı satışları, dinamik yapısını koruyor.Hem yerli, hem de yabancı yatırımcı açısından çok verimli bir dönemin içerisindeyiz. Bu dönem, sadece içerisinde bulunduğumuz yıl için değil, önümüzdeki yıllar için de çok önemli fırsatlar yaratacak. Çünkü satışlardaki artış, yeni konut ihtiyacını da artırıyor. Dolayısıyla sektörümüzün önümüzdeki 5 yılını 2020 yılı şekillendirecek diyebiliriz. Bahar aylarının yaklaştığı bir dönemdeyiz. Önümüzdeki ay başlayacak bahar kampanyaları ile satışlar ciddi bir ivme kazanacak. Yılın en yüksek satış oranlarıyla karşılaşacağımız aylar bizi bekliyor."

Meydan Ardıçlı'da teslimler yapıldı

"Bahaş Holding olarak oyuncak ve paslanmaz yapı malzemeleri sektörlerindeki yatırımlarımızı güçlendirerek ihracat faaliyetlerimiz, artırmaya yönelik bir çalışma içerisindeyiz." diyen Bahadır şunlara vurgu yaptı:  İnşaat ve taahhüt işlerimizde ise çok sayıda kamu ihalesini takip ediyoruz. Gayrimenkul ve inşaat sektöründe Üsküdar'daki kentsel dönüşüm projemizin çalışmaları, hızla sürüyor. Özyurtlar Holding işbirliğinde, Esenyurt'ta inşa ettiğimiz Meydan Ardıçlı projesinin ilk etap teslimlerine yaptık, 2'nci etap teslimlerine başladık. Satışlarımızdaki hareketlilik devam Öte yandan İstanbul'un çok güzel ve özel yerlerinde yapmayı planladığımız konut projelerimizi olgunlaştırdık. Çok yakında kamuoyu ile paylaşacağız.”

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR