Yerli şirket Papara'nın azınlık hisselerine 300 milyon dolar teklif edildi

Yerli ödeme şirketi Papara, azınlık senetleri için 300 milyon milyon teklif edildiğini açıkladı. Papara nedir? Papara hisse senedi fiyatları nedir? Papara satılacakmı? Papara piyasa değeri ne kadar? İşte detaylar...

21.09.2020 17:01:33

 "Finansal Özgürlük" sloganıyla tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaran Papara, her geçen gün müşteri sayısını arttırıyor. Başarılı bir grafik çizen Papara dünya medyasında adından zor ettirmiş durumda. Reuters'in haberine göre Papara, azınlık hisselerinin bir bölümünü satmaya çalışıyor. Bu konuda da Raiffesien Bank'ı yetkilendiren şirketle daha çok, yabancı fintech şirketlerinin ilgilendiği ifade ediliyor. Üstelik Papara'nın azınlık hisseleri için 250 ila 300 milyon dolar arasında tekliflerin geldiği bildiriliyor. Toplam olarak piyasa değeri 7 milyon TL olan şirketin, ne kadar hisse senedini satışa çıkaracağı ise bilinmiyor. 

59c27e597152d80b985febb4

Merkez Bankası denetiminde bulunan ve müşterilerine ücretsiz bir şekilde para transferi hizmeti sunan şirket, bugüne dek 100 milyar TL'nin üzerinde işlem yaptı. İşlem haciminin hergün daha fazla arttığı gözlemlenen Papara, azınlık hisse senetlerinin bir kısmını satarak bünyesini sağlamlaştırması düşünülüyor.

YORUMLAR (0)