DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yerli Malı Belgesi Tanıtımı

Yerli Malı Belgesi Tanıtımı

7 Yıl Önce
2015-05-30 20:32:20
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin artık uluslararası arenada sadece parmak kaldıran değil, işe yön veren noktada hareket ettiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Konya Ticaret Odası (KTO) Konferans salonundaki "Yerli Malı Belgesi Tanıtımı" programının kapanışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de işsizliğin en düşük olduğu iller arasında Konya ve Karaman'ın olduğunu, Türkiye eğer bu iki kent olsa işsiz vatandaşın kalmayacağını ifade etti.

Dünya KOBİ Forumu'nun temelinin atıldığını, bunun dünyadaki KOBİ'lerin sesi olacağını belirten Hisarcıklıoğlu, "Türkiye artık uluslararası arenada sadece parmak kaldıran değil, işe yön veren noktada hareket ediyor. Dünyadaki teknolojik gelişim, yerliye verdikleri desteklerle mümkün oluyor fakat biz de bu uygulanamıyor" diye konuştu.

Yerli üretime devletin yeterli desteği sağladığını anlatan Hisarcıklıoğlu, ancak yerli malı belgesi alımına özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu şekilde üreticinin daha fazla kazanacağını aktaran Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye yöresel olarak çok zengin bir ülke ancak ürünlerimizi tescil ettirmemiz gerekiyor. Tescilli tek ürünümüz Antep baklavası. Dünyada bizimki kadar yöresel ürünleri bakımından daha avantajlı bir ülke yok ama bunların marka olabilmesi için gerekli başvuruları yapmak lazım. Yöresel ne kadar ürünümüz varsa hepsini tescil ettirmemiz lazım. Biz ülkemizi dünyanın en zengin ilk 10 ekonomisi arasına sokacağız ama tek bir şey var ülke olarak birlik beraberliğimiz, haberiniz olsun birlik beraberliğimiz olmazsa bunların hepsi hayal olur."

Protokol üyelerince, Konya Sanayi Odası'ndan (KSO) Yerli Malı Belgesi alan üyelere belgeleri verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Davetci

Subhanallah bu bir mucize..gozlerime inanamiyorum. Bu bu bir mucize. Aman Allahim. Yenisafak, Star, Sabah, Aksam ve Akit gazeteleri hergun Kürtler hakkinda bu tur sacma haberlere yer veriyorlar. Bu habere tepki verenler nedense adini saydigim gazetelerin haberlerine gozu kapali inaniyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş