Yenimahalle’nin özel sporcusu kendi rekorunu kırdı

Para Atletizm Gençler Dünya Şampiyonası’nda, iki altın, bir gümüş madalya kazanan Yenimahalle Belediyesinin görme engelli milli sporcusu Havva Elmalı, bu defa da Dubai Para Atletizm Dünya Şampiyonası’nda Dünya 8‘incisi oldu.

21.11.2019 19:10:52

Para Atletizm Gençler Dünya Şampiyonası'nda, T11 kategorisi 800m ve 1500m'de iki altın, 400m'de de gümüş madalya kazanan Yenimahalle Belediyesinin görme engelli milli sporcusu Havva Elmalı, bu defa da Dubai Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda Dünya 8‘incisi oldu.

1500 metrede 5.16'lık derecesi ile kendi rekorunu kıran ve Dünya 8‘incisi olan Elmalı, bu derecesi ile Avrupa sıralamasında 2'inci sıraya yükseldi.

“TÜRK BAYRAĞINI GÖKLERE ÇIKARTACAĞIM"

Koruyucu aile yanında yetişen ve atletizmde dünya şampiyonlukları bulunan 16 yaşındaki Yenimahalleli sporcu, başarısıyla göğüsleri kabarttı.

Ailesinin ve antrenörünün başarılı olmasında büyük payı bulunduğunu dile getiren Elmalı, “Yurt dışında ülkemizi temsil etmek, İstiklal Marşımızı okutmak çok güzel bir duygu. Bana bu yolda destek olan aileme, antrenörüme ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmaya devam edeceğim, daha iyi derecelerle Türk Bayrağını göklere çıkartacağım” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)