SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "

'Yeni kuşak türbanlılar' yazısına soruşturma

Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk hakkında, 'Yeni kuşak türbanlılar' başlıklı yazısı nedeniyle soruşturma başlatıldı. Özgentürk yazısında Sümerlileri işaret ederek başörtüsünün 'fahişeler tarafından takıldığını' yazmıştı.

'Yeni kuşak türbanlılar' yazısına soruşturma
15.4.2019 09:08:59

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre 'Yeni kuşak türbanlılar' başlıklı yazısında başörtüsü takan kadınları aşağıladığı iddia edilen Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca resen soruşturma başlatıldı.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından ifadesine başvurulan Özgentürk, Sümerlilerden örnekler verdi ve 13 Ocak'ta yayımlanan yazıyı öğrencileri için yazdığını söyledi.

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonunda Cumhuriyet yazarı hakkında iddianame düzenlendi. Hazırlanan iddianamede, başörtüsü takılması eyleminin fahişelere mahsus bir davranış biçimi olduğu imasında bulunarak dini inanç ve gereği halkın belirlediği bir kesimini aşağılama kastı ile hareket ettiği anlatıldı. 3 yıla kadar hapsi istenen Özgentürk, ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

KAMİL ÖMEROĞLU / 15.4.2019 11:58:18
BE CEHENNEM'MİN BİLE KABUL EDEMEYECEĞİ SEN KİM OLUYORSUN ALLAH'IN AYETİYLE DALGA GEÇİYORSUN HATTA YETMİYOR AŞAĞILIYORSUN SENİN HESABINI TÜRK YARGISI VERECEKTİR İNANIYORUM AMA SENİN ASIL HESABINI AYETİN SAHİBİ VERECEKTİR ALLAH VE TÜM İNSANLARIN LANETİ ÜZERİNE OLSUN. Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Açıkta kalanlardan başka süslerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar. DALGA GEÇTİĞİN AYET BU EY LANETLİ (AYETİN TÜMÜNÜ KABUL ETMEDİ BAŞ ÖRTÜYLE İLGİLİ KISMI YAZMAKL ZORUNDA KALDIM NUR SÜRESİ AYET:31 BAKINIZ)
İsmail Apak / 15.4.2019 09:17:31
SURATINA BİR BAK HELE İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ SOYTARI SENİ GECE BULAN GÜNDÜZ KORKAR KAÇAR. SURATINDAN ŞİRRET AKIYOR. SEN AYZINDA KENDİNDEN BAHSETMİŞSİN. KENDİNİYİN NE MAL OLDUĞUNUYAZMIŞSIN.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR