DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yeni havalimanının kule tasarımı sonuçlandı

İstanbul’un yeni havalimanının Hava Trafik Kontrol Kulesi için yapılan konsept tasarım yarışması sonuçlandı.

7 Yıl Önce
2015-12-24 19:32:47

İstanbul'un yeni havalimanının Hava Trafik Kontrol Kulesi için dünyanın alanında önemli isimlerinin katıldığı konsept tasarım yarışmasını, lale figüründen esinlenerek tasarladığı çalışmasıyla AECOM ve Pininfarina kazandı.

Kulenin esin kaynağı lale çiçeği

Havalimanının işletmeci firması İGA'nın CEO'su Yusuf Akçayoğlu, AECOM ve Pininfarina'nın lale çiçeğinden esinlenerek tasarladığı Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin İstanbul'un yeni havalimanına simgesel anlamda çok şey katacağını belirtti.

Dünyanın en büyük havacılık merkezi projelerinden biri olarak kabul gören ve Türkiye'nin uluslararası havacılık sektöründeki rolünü zirveye taşıyacak olan İstanbul'un yeni havalimanının en önemli unsurlarından biri olan Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin tasarım yarışmasıyla belirlemek istediklerini anımsatan Akçayoğlu, "Dünyanın önemli firmaları yarışmaya birbirinden değerli tasarımlarıyla katıldı. Zorlu bir seçim sürecinden sonra AECOM ve Pininfarina'nın lale çiçeğinden esinlenerek tasarladığı konsept kule tasarımını seçtik. Kulenin yapımına önümüzdeki yılın mayıs ayında başlayacağız. Hava Trafik Kontrol Kulesi'ni 2017 yılının ekim ayında tamamlamayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş