DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yemenliler BM'yi göreve çağırıyor

ABD'nin El Kaide'yi hedef aldığını iddia ettiği hava saldırılarını yoğunlaştırdığı Yemen’de sivil halk çatışmalardan dolayı yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için Birleşmiş Milletler’i göreve çağırdı.

5 Yıl Önce
2017-03-06 16:39:59

Euronews Türkçe'nn haberine göre Amerikan uçaklarının geçtiğimiz 2 Mart'taki bombardımanı sırasında sivil yerleşim birimlerinin de isabet aldığı belirtilen Yemen'de yüzlerce kişi başkent Sana'daki Birleşmiş Milletler ofisi önünde protesto gösterisi düzenledi.

Grup, Birleşmiş Miletler'e çağrıda bulunarak Amerika Birleşik Devletleri ve Suudi Arabistan'ın da dahil olduğu iç savaşın bitirilmesini, kamu görevlilerinin dondurulan maaşlarının ödenmesinin sağlanmasını istedi.

Halil eş Şamri, işçi sendikası başkanı, Yemen:

“Birleşmiş Milletler'e Yemen halkının yiyecek sıkıntısı çekmesine neden olduğunu söylemek için buraya geldik. Birleşmiş Milletler Yemenlilerin yerlerinden edilmesinin sebebidir. Bütün Yemen halkı için buradayız, herhangi bir bir siyasi parti adına değil.”

Şii Husi milislerle Cumhurbaşkanı Abd-Rabbu Mansour Hadi yanlısı gruplar arasında iç savaşın sürdüğü Yemen'de, Birleşmiş Milletler verilerine göre 2016 yılında 63 binden fazla çocuk yetersiz beslenmeden kaynaklı hastalıklar yüzünden hayatını kaybetti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş