DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yemen'de Husilere yönelik operasyonlar

Yemen'de Husilere yönelik operasyonlar

23.06.2015 04:20:00
Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçlerinin, Yemen'in Hacce kentinde Ensarullah Hareketi'ne (Husiler) ait hedeflere hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, koalisyon güçleri Yemen'in Suudi Arabistan sınırında bulunan Hacce kentinin Abes ilçesinde Husilere ait 25. Meka Tugayı'na 8 hava saldırısı düzenledi. Saldırı sonucu şiddetli patlamalar meydana geldi ve alevler yükseldi.

Koalisyon güçlerinin ayrıca sınırdaki Harad ilçesinden Suudi Arabistan'a sızmaya çalışan Husi militanlarına da hava saldırıları düzenlediği kaydedildi.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Yemen'de Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan'da sona erdiği açıklanmış ve Yemen halkı için artık "Umuda Dönüş" operasyonunun başladığı bildirilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Dane

Yahu bu HDP ve pkk davud oğlunu isteğini yapıyor. Batlatıyor, gülüyorlar,resmen hükümetle oyuncak gibi oynuyorlar.yazıklar olsun size. Belediyenin arabasıyla saldırı yapan HDP lileride şehit sayın bence

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan