Yemen'de Husilere büyük darbe: 140 ölü

Yemen'de İran destekli Şii milisler ve devrik lider Ali Abdullah Salih'e bağlı özel kuvvetler Suudi Arabistan uçaklarının hedefi oldu. İddialara göre Husilerin kaybı oldukça büyük.

27.05.2015 19:05:10

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

Al Mashad Al Yemeni (Meşhed'ül Yemeni) internet sitesinde yer alan habere göre; Yemen'de Ali Abdullah Salih'e bağlı güçlere ve Husilere büyük çaplı bir hava saldırısı düzenlendi. Suudi Arabistan uçakları tarafından düzenlenen saldırıda aynı zamanda silah deposu olarak kullanılan bina tamamen yerle bir oldu.

Bugün öğlen saatlerinde düzenlenen saldırı öncesinde eğitimini tamamlayan Yemen Özel Kuvvetleri'ne mensup askerler ve Şii milisler, Marib cephesine gitmeye hazırlanıyorlardı. Edinilen bilgilere göre, milisler silahlandırılmak üzere Yemen Özel Kuvvetleri'ne ait binada beklerken Suudi Arabistan öncülüğündeki Koalisyon uçakları binaya dört ayrı hava saldırısı düzenledi. 

750 asker ve milisin bina içinde ya da çevresinde olduğu kaydedilirken ilk bilgilere göre Marib'de kabilelere karşı savaşmaya hazırlanan birlikte 140'ı öldürüldü ya da ağır şekilde yaralandı. Saldırı sonrası bölgede büyük bir kargaşa çıktığı öğrenilirken ölü sayısının artabileceği belirtiliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Yakup SOYSAL

Abi türbeleri yıkan, geleneği yerle bir eden isid e taasavvufi ekolden kayma olması kendi içinde bir çelişki oluşturmuyor mu?

Erkam

İsrail uçaklarının katıldığı bu operasyonlardan sonra, Nusra'nız gibi tekbir getirdiniz mi? Haberin sonuna yazabilirsiniz. Mantıklı bi açıklama olması için de : 'İsrail’in bir planı varsa Allahın da bir planı var' dersiniz. Diriliş Postası da manşet yapar. Nasıl fikir?

muhammet tezcan

Allahü teala kahretsin bu fitneci şiayı!nitekim kahrolmaya başladılar da inşaallah.

hasan

Şehitlere Allahtan Rahmet diliyorum.Sizde Kına yakın,daha ne istiyorsunuz?

heyhat

mazlum gariban husilere rahmet ,onları mezhep taassubu ile katleden sapık vahhabi abd uşağı suud ve destekçilerinde lanet diliyorum, soysuzların gücü sadece mazlumlara yetiyor..

hasan türkoğlu

kiralık suudi ordusu ve yardakçıları yemen halkına yenilecekler. bunu bütün dünya biliyor. bombardımandan beri 'husiler' 5 bölgeyi daha ele geçirdiler.bu nasıl durdurma .fos demek.