Yemen'de 5 El Kaide mensubu öldürüldü

ABD'ye ait İHA tarafından Hadramevt kentinde düzenlenen saldırıda El Kaide mensubu 5 kişinin öldüğü bildirildi.

25.06.2015 10:52:10

Hadramevt ilindeki yerel yönetimden ismini vermek istemeyen bir yetkili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD'ye ait İHA tarafından Er-Reyyan bölgesinde El Kaide mensuplarının kullandığı araca düzenlenen saldırıda 5 militanın hayatını kaybettiğini söyledi.

Öte yandan Ensarullah Hareketi'nin (Husiler) kontrolündeki resmi haber ajansı SABA'nın binasının giriş kapısı önüne yerleştirilen bombanın patlaması sonucu koruma görevlilerinden bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Haber ajansı SABA'dan bir kaynak, patlama sonucu ajansın koruma görevlilerinden bir kişinin hayatını kaybettiğini, binada hafif hasar meydana geldiğini kaydetti.

ABD, 2002'de eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih döneminde imzalanan anlaşmaya göre, "terör örgütü" mensubu olduğu ileri sürülen kişilere yönelik hava saldırıları düzenliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

zafer ışık

seçim boyunça sizleri izledik bir uzaman olarak çıkan sonuçlarda kamoyuna verdiginiz anket sonuçları yanılmakta öte deyildi ben sizlere bir teklifin olacak anketçi olarak başka bir meslegi düşünmüyormusunuz