SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "

Yelken: 100. Yıl Atatürk Kupası Optimist Yarışları

Optimist genel kategorisinde İstanbul Yelken Kulübünden Yiğit Özbaşoğlu birinci oldu

Yelken: 100. Yıl Atatürk Kupası Optimist Yarışları
22.5.2019 15:11:13

Türkiye Yelken Federasyonunca (TYF) düzenlenen 100. Yıl Atatürk Kupası Optimist Yarışları sona erdi.

Samsun Yelken Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Atatürk Kupası'nda optimist genel kategorisinde İstanbul Yelken Kulübünden Yiğit Özbaşoğlu birinci oldu.

Optimist kızlar kategorisinde Göztepe Kulübünden Medine Havva Tatlıcan birinciliği elde ederken optimist junior genel kategorisinde Galatasaray Kulübünden Ali Poyraz Özdemir birinci sırada yer aldı.

Samsun Yelken Kulübünde düzenlenen ödül töreninde TYF Başkanı Özlem Akdurak, 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımını attığı yerde yüzlerce yelkenlinin aynı limana süzüldüğünü söyledi.

Akdurak, bunun büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Sevgili yelkenciler en büyük teşekkürüm sizlere. Tütün İskelesi'nin bulunduğu limanı büyük bir gururla doldurdunuz. Eminim ki hayatınız boyunca bütün sevdiklerinize bu anınızı anlatacaksınız. Diyeceksiniz ki, 'Ben 100. yılda oradaydım, 100 yıl sonra Atam ile aynı sulardaydım ve 19 Mayıs bağımsızlık ruhunu bir kez daha yaşadım.' 19 Mayıs bağımsızlık ruhu şu demek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün halkımızın desteğini alarak bütün dünyaya kafa tutması demek. Bu 1919 yılında savaşarak oldu ama bugün dünyaya kafa tutmak sporumuzda, sanatımızda, akademik hayatımızda, bilimimizde, bayrağımızı göklere çıkararak oluyor. Dolayısıyla sizlerin sayenizde bizim içimizde yeşerttiğimiz ümitlerle biz yarınlara güvenle bakmaya devam ediyoruz."

Konuşmaların ardından derece elde eden yelkencilere ödülleri verildi.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR