SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "

Yedi Başak Derneği ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor

Yedi Başak İnsanı Yardım Derneği, hayırsever insanlarla mazlumlar arasında iyilik köprüsü olmaya devam ediyor. 3 Kıta’da 15 ülkede insani yardım çalışmaları yürüten dernek, Doğu ve Güneydoğu illerinde de ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor.

Yedi Başak Derneği ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor
22.5.2019 12:03:31

Yedi Başak Derneği, temsilciliklerinin bulunduğu Adana Diyarbakır, Siirt, Batman, Mardin, Şanlıurfa gibi illerde de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Saha çalışmalarında önceden tespiti yapılan ihtiyaç sahibi 2200 aileye gıda kolileri ve alışveriş kartları ulaştırıldı.

Ramazan ayı öncesinden bu yana ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye gıda paketleri ve alışveriş kartları dağıtılırken, dernek gönüllüleri de boş durmuyor. İftar vakti şehrin işlek kavşaklarında evlerine yetişmeye çalışan sürücülere oruçlarını açmaları için su ve hurmadan oluşan iftarlık ikram eden Yedi Başak gönüllüleri, bu davranışları ile vatandaşların takdirini topluyor.

D6niFBNXsAAycxB

Ramazan'ı yaşat sloganı ile yola çıkan Yedi Başak Derneği, hayırseverlerin bağışları ile yurt dışında da kardeş iftar sofraları kuruyor. Filistin'den, Arakan'a, Kamerun'dan Çad'a, Yemen'den Nijer'e birçok ülkede kurulan kardeş iftar sofraları ile Ramazan'ın bereketi paylaşılırken su sıkıntısının had safhada olduğu bölgelerde su kuyusu açma çalışmaları da bir biri ardına devam ediyor. Yedi Başak Derneği, yardım çalışması yaptığı Afrika ülkelerinde yapmış olduğu insani yardımların yanı sıra yoksul halkın yaşamını idame ettirmesi için süt keçisi dağıtımı da gerçekleştiriyor.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR