DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,2818 ₺

EURO

17,6736 ₺

ALTIN

968,92 ₺

BİST

2.415,08 ₺

YDÜ Hastanesine Berlin'de çifte teşekkür

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine, 5 kıtadan 187 ülkenin katılımı ile dünyanın en prestijli turizm buluşması olarak kabul edilen ITB Berlin'de turistlere verdiği sağlık garantisi için iki ayrı tur operatörü tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

6 Yıl Önce
2017-03-13 11:09:54
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine, 5 kıtadan 187 ülkenin katılımı ile dünyanın en prestijli turizm buluşması olarak kabul edilen ITB Berlin'de turistlere verdiği sağlık garantisi için iki ayrı tur operatörü tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre iki tur operatörü, Almanya, Slovakya, İngiltere, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda'nın da aralarında bulunduğu 30'dan fazla ülkeden Kuzey Kıbrıs'a gelen turistlere "turist sağlığı" kapsamında verdiği sağlık garantisinden ötürü YDÜ Hastanesine teşekkür plaketi sundu. Orta yaşın üstündeki turistlerin tatile gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde en çok önem gösterdikleri konuların başında gidecekleri ülkelerdeki sağlık hizmetlerinin geldiğini ifade eden NBK Touristic Genel Müdürü Recap Yavuz, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinin bu ihtiyacı en iyi şekilde karşıladığını söyledi. "YDÜ Hastanesinin turist sağlığı konusunda verdiği garanti, Kuzey Kıbrıs'ın daha fazla turist tarafından tercih edilmesini sağlıyor" diyen Yavuz, "Tur operatörleri olarak bizler bu sayede gönül rahatlığıyla turistlerimizi Kuzey Kıbrıs'a gönderebiliyoruz. Yakın Doğu ailesine turistlerimize verdiği uluslararası standarttaki sağlık hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz" diye konuştu.

Merkezi Almanya'da bulunan tur operatörü H&H Touristik'in Genel Müdürü ve ortağı Hakan Enüstün de yaptığı konuşmada, 2012 yılında YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'le yaptıkları protokol kapsamında Kuzey Kıbrıs'a gönderdikleri ve sayıları yüz bini geçen turistin sağlığının YDÜ Hastanesince güvence altına alındığını söyledi. Kuzey Kıbrıs turizminin gelişmesinde turistlere verilen sağlık hizmetlerinin belirleyici role sahip olduğunu vurgulayan Enüstün, "Suat Hocaya ülkeye iki üniversite hastanesi kazandırarak, Kuzey Kıbrıs'ta turizmin gelişmesine yaptıkları büyük katkı nedeniyle hem kurumumuz hem de turistlerimiz adına teşekkür ederim" dedi.

"Amacımız KKTC'deki herkesi sağlık açısından güvende hissettirmek"

Kuzey Kıbrıs'ın "turist sağlığı" açısından en güvenli turizm destinasyonlarından biri olduğunu dile getiren YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan da, yaşlanan Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından KKTC'ye tatile gelen turistlere uluslararası anlaşmalarla yüksek standartta sağlık hizmeti verdiklerinin altını çizdi. YDÜ Hastanesinin kuruluş amacının başta ülke insanı olmak üzere KKTC'de bulunan herkesi sağlık açısından güvende hissettirmek olduğunu ifade eden Savaşan, "Bu uğurda her geçen gün bir öncesinden daha fazla çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"Hedef 500 bin turiste sağlık garantisi"

Son üç yılda YDÜ Hastanesinin 200 binden fazla turiste sağlık garantisi verdiğini dile getiren NTL Direktörü Doğan Yalkı, turizmcilerin aldığı büyük riskler, Türkiye'nin verdiği teşvikler ve YDÜ Hastanesinin turist sağlığındaki yüksek kabiliyetinin birleştirilmesiyle her geçen yıl ülkeye daha fazla turist geldiğini ifade etti. "Hedefimiz ülkemize önümüzdeki üç yılda 500 bin turist getirmektir" diyen Yalkı, hedefe varılmasında Turizm ve Çevre Bakanlığının da büyük katkısı bulunduğuna dikkat çekti. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş