DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yayla gezisinde vurulan öğrenci

Yayla gezisinde vurulan öğrenci

28.05.2015 19:02:08
Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde arkadaşları ile gittiği yayla gezisinde tartıştıkları arazi sahibi tarafından silahla vurularak öldürülen lise öğrencisi toprağa verildi.

Gümüşhacıköy Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan ve arkadaşları ile gezmek ve avlanmak için Kağnıcı köyü yakınlarındaki Gürcü Yaylası'na giden ve burada tartıştıkları arazi sahibi tarafından vurularak öldürülen 4. sınıf öğrencisi Mücahit Kepiç'in (18) cenazesi, Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi morgundan alınarak Artıkabat Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Burada helallik alınmasının ardından gencin cenazesi Köprülü Mehmet Paşa Camisi'ne getirildi. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası, Cemalettin ve Rabia Kepiç çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Mücahit Kepiç, Çamtepe Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenazede, güçlükle ayakta duran Baba Cemalettin Kepiç ve anne Rabia Kepiç, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

Cenazeye, gencin yakınları ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Gümüşhacıköy İmam Hatip Lisesi Müdürü Rüştü Erdemir, Kepiç'in sınıf arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

- Olay

Gümüşhacıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan bir grup 4. sınıf öğrencisi, Gürcü Yaylası'nda avlandıkları arazinin sahibi olduğunu söyleyen Orhan Ç. (38) ile tartışmış, boynuna kurşun isabet eden öğrencilerden Mücahit Kepiç (18), hastaneye götürülürken hayatını kaybetmişti.

İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından dün gözaltına alınan Orhan Ç'nin ise sevk edildiği adliyedeki sorgusu sürüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş