SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Yavaş'tan ''Kılıçdaroğlu'nu bırakıp kaçtı'' iddialarına yanıt

Yavaş'tan ''Kılıçdaroğlu'nu bırakıp kaçtı'' iddialarına yanıt

Devlet Bahçeli'nin, Kılıçdaroğlu'na saldırı sırasında Mansur Yavaş'ın bırakıp kaçtığını iddia etmesi üzerine Yavaş'tan açıklama geldi.

Yavaş'tan ''Kılıçdaroğlu'nu bırakıp kaçtı'' iddialarına yanıt
24.4.2019 07:53:05

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı siyasetin bir numaralı gündemi haline geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı o gün Kılıçdaroğlu'nun yanından kaçmakla suçladı.

"ARAMIZDA 40-50 METRE MESAFE OLDU"

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş, "Kemal Bey ile o anda ayrılmamızın sebebi, onu arabanın arkasına koydular. Cenazeyle beraber oraya götürdüler. Benim etrafımda da Çubuklular vardı. Biz geçemedik. Daha sonra beni fark ettiklerinde biz geçtik ama aramızda 40-50 metre mesafe oldu. Toz toprak kalktı. Sol taraf boştu. Yani sağ taraftan götüreceklerine soldan götürse vatandaşa daha uzak olurdu diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"KEMAL BEY BENDEN ÖNCE GEÇTİ"

Bir gazetecinin, "Bırakıp gittiğiniz yönünde birtakım eleştiriler var." ifadesine Yavaş, "Kemal Bey benden önce geçti. Ayrıldık daha sonra. Birbirimizi göremedik." karşılığını verdi.

"KEMAL BEY BEKLETİLMELİYDİ"

Protesto sesleri yükseldiği zaman protokolün hepsinin etrafının çevrilip bekletilmesi gerektiğini söyleyen Yavaş, "Çünkü normalde halk cenazenin arkasında gidecek. Halk cenazenin arkasından gidince belki bunlar olmayabilirdi. Çünkü cenazeyle birlikte Kemal Bey gidince halk da onunla beraber gitmiş oldu. Bence bekletilebilirdi çünkü protestolar devam ediyordu orada insanlar namaz kılarken." diye konuştu.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

satış / 24.4.2019 13:26:16
satış yeni başladı
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR