Yaşlı adama zorla maske takıp başına kolonya döken şahsın ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Bağcılar'da yaşlı bir adamı durdurarak yüzüne zorla maske takıp başına kolonya döken şahsın ifadesi ortaya çıktı.

25.03.2020 18:39:53

Dün Ankara ve İstanbul'da yaşanan iki olay sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı. Ankara'da bir kişi, polis rolü yapıp kaldırımda yürüyen yaşlı adamı korkutmuş, kimliği tepit edilerek gözaltına alınmıştı. Bu skandalın ardından içimizi acıtan bir görüntü daha ortaya çıktı. İstanbul'da çekildiği öğrenilen videoda; "gel lan buraya" diyerek yaşlı adamın önünü kesen bir şehir eşkıyasının, yaşlı adama maske takıp başından aşağı kolonya döktüğü görülüyordu. Dehşete düşüren olayı gerçekleştiren şahıs, gözaltına alındıktan sonra bugün sevk edildi. Yaşlı adama zorla maske takan şüphelinin savcılık ifadesi ortaya çıktı.

Yaşlı adamı durdurup zorla maske takıp başından aşağı kolonya döken şahsa mahkemeden ibretlik bir ceza verildi. 14 gün ev hapsinde kalacak, sonra huzurevi ziyaretinde bulunacak.

YAŞLI ADAMA ZORLA MASKE TAKIP BAŞINA KOLONYA DÖKEN KİŞİNİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Bağcılar'da yaşlı adamı durdurarak yüzüne zorla maske takıp başına kolonya döken Osman K. adli kontrol şartıyla serbest bırakılma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Şüpheli ortaya çıkan savcılık ifadesinde yaşlı adamı gariban bir şahıs olarak tanıdığını ve bu şekilde savunma yapmak zorunda kaldığı için üzgün olduğunu söyledi.

MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Sosyal medyada yaşlı bir adamın yüzüne zorla maske taktığı ve kafasına kolonya döktüğü görüntülerle tepki çeken Osman K. nöbetçi savcılık tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Şüpheli ortaya çıkan ifadesinde yaşlı adamın isminin İhsan Öztürk olduğunu söyleyerek, "2 yıldan beri tanırım. Kendisi benim oturduğum mahallede oturmaktadır. Her gördüğümde konuşmamız sebebiyle samimiyetimiz gelişti. Kendisi mahalleden bozuk para verilmesi şeklinde yardım isteyen biridir. Kendisini gariban bir şahıs, olarak tanırım. Bu nedenle kendisine sahip çıkmaya çalışmaktayım. Kendisine zaman zaman harçlık vermekteyim. Yemek ve berber masraflarını da ben ödemekteyim" iddialarında bulundu.

Sosyal medyada büyük tepki toplayan görüntün olaydan 20 gün önce çekildiğini de söyleyen şüpheli "O tarihte ülkemizde henüz korona yoktu. O gün İhsan Öztürk 'Ben Korona oldum bana 20 TL versene' şeklinde sözler söyledi. Ben bu sözleri şaka mahiyetinde söylediğini anladım. Ben de şaka mahiyetinde 'Maskeyi tak, kolonya dök hemen evine git' dedim. Bu şakayı da çekmesi için yoldan geçen birinden görüntü çekmesini istedim. Görüntü çekilirken şaka mahiyetinde 'Maskeyi tak virüs bulaşmasın kimseye. Kolonyayı da dökeyim kimseye bulaşmasın' şeklinde sözler söyledim. Benim farklı bir kastım yoktur. Ben oğlu benden videoyu kaldırmamı istediğinde hemen kaldırdım. Bu şekilde savunma yapmak zorunda kaldığım için üzgünüm" iddialarında bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)