DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yargıtay'daki önemli seçim sonuçlandı

Yargıtay 6. Hukuk Dairesi Başkanlığına Erdoğan Kabakcı,14. Ceza Dairesi Başkanlığına Mustafa Demirdağ seçildi.

29.05.2015 17:01:24

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca yapılanseçimde, Yargıtay 6. Hukuk DairesiBaşkanlığına Erdoğan Kabakcı, 14. Ceza Dairesi Başkanlığına ise Mustafa Demirdağseçildi.

Yargıtay 1. Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 6. Hukuk Dairesi Başkanlığına, aynı dairenin üyesi Kabakcı, 14. Ceza Dairesi Başkanlığına ise yine aynı daire üyesi Demirdağ'ın seçildiği bildirildi.

 Kabakcı'nın özgeçmişi

Çankırı'da 1952'de doğan Erdoğan Kabakcı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977'de mezun oldu, Erbaa'da askerlik yaptı.

Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlayan Kabakcı, sırasıyla Araban, Akçadağ, Sandıklı Hâkimliği, Sandıklı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Seferihisar, Sarıyer ve İzmir hakimliği görevlerinde bulundu.

Yargıtay üyeliğine 14 Nisan 2001'de seçilen Kabakcı, Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca 28 Mayıs'ta Yargıtay 6. Hukuk Dairesi Başkanlığına seçildi.

 Demirdağ'ın öz geçmişi

Eskişehir'de 1956'da doğan Mustafa Demirdağ, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1982'de mezun oldu, İstanbul'da askerlik yaptı.

Eskişehir hakim adayı olarak mesleğe başlayan Demirdağ, sırasıyla Bilecik Hakimliği, Ağrı Cumhuriyet Savcılığı, Ermenek, Burhaniye, Malatya ve Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.

Yargıtay üyeliğine 24 Şubat 2011'de seçilen Demirdağ, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 28 Mayıs'ta Yargıtay 14. Ceza Dairesi Başkanlığı'na seçildi. Yayımlanmış makaleleri bulunan Demirdağ, evli ve iki çocuk babası.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

asımın nesli

yalnız dediğiniz adam yalnız mı. yalnız idi nasıl başbakan oldu arkasında kimler vardı. kardeşi obama Berlusconi olan adam yalnız olur mu. acaba onlara ne oldu. bırakın duygusallığı. şaşıyorum insanlar ne çabuk unutuyorlar. yoksa unutmuyorlar da demirel in dediği gibi dün dündür bugün bugündür mü diyorlar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş