DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yarbayın babasından açıklama: Üzüldük

Sosyal medyada günlerdir konuşulan Yarbay Mehmet Alkan'ın babası yazılı bir açıklama yaparak üzüntüsünü dile getirdi

7 Yıl Önce
2015-08-26 10:27:02

Hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan'ın babası Hasan Alkan, cenazedeki tepkisiyle gündeme gelen diğer oğlu Jandarma Yarbay Mehmet Alkan hakkında özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve çıkan haberlerden üzüntü duyduğunu belirtti. Acılı baba yazılı açıklama yaptı.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakoluna düzenlenen terör saldırısında şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye'de mevlit okutuldu.

TAZİYE ÇADIRINDA MEVLİD OKUTULDU

Askerin ablasının Fatih Mahallesi'ndeki evinin önüne kurulan taziye çadırındaki mevlid programına Osmaniye Valisi Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, şehidin silah arkadaşları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK!

Mevlitte kuran tilavetinin ardından şehitler için dua edildi. Askerin babası Hasan Alkan, mevlit programında, yaptığı yazılı açıklama ile özellikle sosyal medyada oğlu Jandarma Yarbay Mehmet Alkan hakkındaki paylaşımlar ve çıkan haberlerden üzüntü duyduğunu belirtti.

TÜRK HALKI ÜZÜNTÜYLE SAHİPLENİYOR

Alkan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Öncelikle bir şehit babası ve şehit ailesi olarak şehit evladımın ve evlatlarımın üzerinden yapılan bazı asılsız ve çirkin haberlerin varlığı beni böyle bir açıklama yapmaya mecbur bırakmıştır. Evladımın şehit olmasına bağlı olarak ben, kardeşleri ve aziz Türk halkımız, biliyorum ki derin bir üzüntü ve sahiplenme içerisindedir.

HİÇ KİMSEYE RÖPORTAJ VERİLMEDİ

Ben ve ailemce birinci ağızdan herhangi bir basın kuruluşuna demeç ya da röportaj verilmemiştir ancak milletimizin kültürü gereği taziyeye gelen herkes nezaketli bir şekilde karşılanmıştır. Buna gazeteciler de dahildir. Milletimizin anlayışına sığınıyor, demeç ve açıklama yapmadığımı ve yapmayacağımı, sadece acımızı yaşadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

harun kara

Hasan bey sonucu şehadet bile olsa bu olaya üzülmemek mumkun değil sonuçta insaanız ama polis ve asker olurken nelerin göze alındığınıda en iyi oğullarınızın ve aile olarakta sizin bilmeniz gerekirdi asker ve polis olunurken sağladıkları nimetler gibi riskleride zaten bilinen gerçeklerdir bu gerçek apaçık ortadayken yarbay oğlunuzun siyasi tepkisi çok yakışıksız mesleki teamülleri aşan nezaketsizlikteydi sizin açıklamanızda da malesef şehit ailesi vakar ciddiyetinden eser yok tavrınız böyle oluncada yarbay oğlunuzun nasıl bir aile terbiyesi ile karekter sahibi olduğunu kestirmek güç olmuyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş