Yaralı sayısı 500'ü aştı, enkaz altındakileri kurtarma çalışmaları sürüyor

Seferihisar'ın merkez üssü olduğu depremin ardından son dakika gelişmeleri üst üste geliyor. Son bilgilere göre İzmir'deki depremde 12 kişi hayatını kaybetti. AFAD, yaralı sayısının 522 olduğunu aktarırken bölgede toplam 144 artçı sarsıntının olduğunu belirtti.

30.10.2020 22:02:43

Hayatını kaybeden 12 kişiden birinin boğularak yaşamını yitirdiği öğrenildi. Bayraklı ve Bornova'da yıkılan binalardaki vatandaşları kurtarmak için tüm imkânlar seferber edildi. 

AFAD ve Kızılay ekipleri yoğun şekilde arama kurtarma çalışmalarına devam ederken İzmir depreminin bilançosu 12 ölü, 522 yaralı olarak belirtildi. Ege ve Marmara Bölgesi'nde geniş bir alanda hissedilen 6.6 şiddetindeki deprem bilindiği üzere yerin 16,54 km derinliğe sahip olarak belirtilmişti. Öte yandan Erzurum, Ankara ve Diyarbakır'dan 3 askeri kargo uçağı da bölgeye sevk edildi. 

0x0-son-dakika-haberi-izmirdeki-depremin-ardindan-yarali-sayisi-500u-asti-enkaz-altindakileri-arama-calismalari-suruyor-1604082659272

AFAD: 12 kişi hayatını kaybetti, yaralı sayısı 522

Son dakika uyarısında bulunan AFAD, hasarlı binalara girilmemesi gerektiğini vurgularken binaların etrafında ateş yakılmamasını belirtti.

AFAD'ın aktardığı son dakika bilgisine göre 17 binada arama kurtarma çalışmalar devam ediyor. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bornova ve Bayraklı'da bazı binaların yıkıldığını, enkaz altında vatandaşların olduğunu belirtti.

Kandilli'den Tsunami uyarısı

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, A Haber'e açıklamalarda bulundu. Sarsıntıların devam edeceğini ifade eden Özener, daha önce Bodrum'daki depremde olduğu gibi bu depremde de tsunaminin meydana geldiğini belirtti. Tsunami tehlikesini hala gözlemlediklerini vurgulayan Haluk Özener, artçı sarsıntıların 5.8 şiddetine kadar çıkabileceğini söyledi.

Öte yandan İzmir'in Bayraklı ilçesi 258 Sokak'taki binanın enkazından 28 yaşındaki bir kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)