SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Yapıcıoğlu: Kemalizm geri dönüyor

Yapıcıoğlu: Kemalizm geri dönüyor

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, iktidara gelenlerin sistemin sahibine dönüşmesi halinde, onlar için sonun başladığını ifade etti.

Yapıcıoğlu: Kemalizm geri dönüyor
26.9.2017 17:15:07

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "Hükümet eden parti 2002 yılında ilk kez iktidara geldiğinde sisteme muhalefet ediyormuş gibi bir görüntü çiziyordu. Aradan geçen 15 yıldan sonra üzülerek belirtiyorum ki; sistemin sahibine dönüştü ve devlet eski kodlarına geri döndü. Kemalist zihniyet hortladı" dedi.

"AK PARTİ HÜKÜMETİNİN DİLİ AŞIRI DERECEDE MİLLİYETÇİLEŞTİ"

Yapıcıoğlu, Bingöl Karlıova İlçe Teşkilatının 2'nci olağan kongresinde yaptığı konuşmada, iktidarın son süreçte aşırı milliyetçi söylemlerde bulunduğunu belirterek, iktidara gelenlerin sistemin sahibine dönüşmesi halinde, onlar için sonun başladığını söyledi ve uyarılarda bulundu. 

 "Şu anki AK Parti hükümeti de devlet kadrolarını o eski zihniyete teslim etmeye başladı. Dil aşırı derecede milliyetçileşti. Korkarım ki bu durum ayrışmayı kamçılayacak. Birkaç gün önce söylemiştim, şimdi bir kez daha söylüyorum. Dilin milliyetçileşmesi sadece o zihniyete hizmet eder." diyen Yapıcıoğlu, şunları kaydetti:

KANTARIN TOPUZUNU KAÇIRDILAR

"Bakınız 16 Nisan'da bir referandum yapıldı. Anayasa değişikliği referandumu. Hükümet sistemi değişsin mi, değişmesin mi? diye. O referandum sürecinde de hatırlarsınız hükümetin dili batıdaki milliyetçi oyları kapmak için yavaş yavaş milliyetçiliğe doğru kaydı. Kantarın topuzunu da kaçırdılar. Sonuçta ne oldu? Seçim sonuçlarını takip eden herkes şunu çok net bir şekilde biliyor ki; milli hassasiyetlerin, milliyetçi duyguların daha kabarık olduğu, milliyetçi söylemlerin prim yapmasını umdukları yerlerde sandıktan çıkan oylara baktıklarında, bu milliyetçi söylemlerinin orada da anayasa değişikliğine artı bir şey getirmediği net bir şekilde ortaya çıktı."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 16.11.2019 23:15:11
Kesinlikle doğru tespit
/ 28.9.2017 13:16:08
Tc devletimizin Kurucusuna Bayrağa Vatana Türklere Tahammülü olmayanlar için Söylenecek bir şey var Malını mülükü sat ve Vatanının bir çok yerinde sınır kapısı var ...isder iran isder ırak isder suriye İsrail hiç fark etmez.....Hüdapar başkan seçimlerde böyle demiyorsu Pkk agzı ile konuşmuş....Tc devletimzin Yiöneticisi Halkın oyları ile Hükümet kurulur ve ülkeyi yönetir...Sen Halka kendini anlat sen seçil sen yönet.. Yüzde 1 olmayan seçmen sayısı ile Muhaleteflik yapamaya çalışıyor.....Birde Miliiyetcilikden bahsetmiş...51bile olmayan
/ 27.9.2017 20:47:18
Hudaparlilar sizler hangi dini yaşıyorsunuz. Sizler iran siyasetini yaptığınız kesin. Bu gün israille aynı safta olduğunuzu neden anlamıyorsunuz. Israil de kürdistan diyor sizde kürdistan diyorsunuz. İsrail de barzani diyor sizlerde barzani diyorsunuz. Ne garip ne enteresan ne biçim akıl ve ne biçim siyaset yapıyorsunuz. Militan olmaktan başka müslüman olmayı deneyin barzaniden önce itikadinızı düşünün. İsrail ile aynı taleplerde bulunmanın ahirette hesabı vardır.
/ 27.9.2017 17:36:08
Hüda Para aşırı çıkışlar haksız ithamlar kardeşliğimize hizmet etmez.. Ne var ki onlar da sırtını İsraile dayamış Barzaniden yana değil, İsraille mücadele eden Tayyip Erdoğandan yana açıklamalar yapmalılar...
/ 27.9.2017 17:20:29
Hüdapara laf edenler sizler gozleri kör kulaklari sagir olanlarsiniz.
/ 27.9.2017 10:44:00
'diliniz kürtçü' diyen zalim..sen tam bir devletçi sağcı osmanlıcı milli kafasın..hüda par ı ne zaman kürtçü gördün iz'ansız....
/ 27.9.2017 10:41:36
iftiracı vicdansız...hüda par a da milliyetçi damgası vuracak kadar vicdanınız kararmış.ve gerçekliten uzaklaşmışsınız...
/ 27.9.2017 02:57:37
Tamda barzani irkciligin aga babasini yaparken bu ne yaman celiski şia kuklasi
/ 27.9.2017 00:44:49
peki barzaniler İsrail ile aynı yatağa girmesi selahattin eyyübinin torunu olarak seni rahatsız etmedimi
/ 27.9.2017 00:27:03
Huda-par Barzani israil bayrakları ile cilveleşmesi hoşuna mı gitti. Barzaninin İsrail ile aynı yatağa girmesi nedir. İslami Kürt partisi olduğunu söylüyorsun. Bunun İslamla ne ilgisi var. İslamın son kalesini siyonizmin oyunlarından korumak Kemalizm mi oldu. Millet Türk deyince ırkçılık, Kemaliz oluyor. Barzani ha bire seninle durmadan Kürt deyince ırkçılık olmuyor. Bunun bir İsrail operasyonu olduğunu çok iyi biliyorsun. Bende Kürdüm. Siyasetle uğraşan Kürtler İslami olsada içine ırkçılık kaçtığını bir kez daha gördüm.
/ 27.9.2017 00:00:25
Huneyni köpeğine bağlı olanların (Hüda Par Şia Partisi) İran'a defolma vakti geldi de geçti!
/ 26.9.2017 22:39:49
Hayır bunları kendiniz için söylesiniz sorun olmayacak...Ama siz, İsrail'in gaz vermesiyle fitne ateşi yakan bir adam (Bay Barzani) için bunları söylüyorsunuz...Asıl Kemalistleşen sizlersiniz...Zaten, emperyalizm, geçmişte de Türk Kemalistleri kullanırdı. Şimdi onlar Türkiyede iktidar değiller, onları kullanamıyor yerine Kürt 'Kemalistleri' sahaya sürdü...Siz de bunu bile bile ırkçı duygularınıza yenik düştünüz...Allah ıslah eylesin!
/ 26.9.2017 19:55:13
Sizin diliniz kürtçülük olunca sıkıntı olmuyor değilmi
/ 26.9.2017 19:48:25
iran şia müstemlekelerinin laflarına itibar edilmemeli. ak parti islam için uygun bir ortam oluşturmuştur. gerçek islamın tebliğ edilmesi gerekir.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR