Yandex, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı:Servis hizmetleri devam edecek!

Ekim 2020 dönemi itibarıyla kapatacağı iddia edilen Yandex Türkiye'den bir açıklama geldi. Yandex, Türkiye'de bulunan servis hizmetlerinin devam edeceğini ancak Yandex Türkiye ofisinin kapatılacağını duyurdu. Yandex Türkiye kapatılacak mı? Yandex Türkiye servisleri kapatıldı mı ? Yandex kapanıyor mu? İşte detaylar...

21.09.2020 17:22:42

Geçtiğimiz günlerde Yandex'in Türkiye ofisini ve bazı servis uygulamalarını kapatacağı iddiası ortaya atılmıştı. İddiaya göre Yandex, Ekim 2020 tarihinden itibaren Türkiye'de hali hazırda kullanımı devam eden uygulamalarındaki desteğini çekecekti.

klfdgknldflkgdflkglk

 

Konu ile ilgili oluşan birçok bilgi kirliğine Yandex, resmi Twitter hesabından bir kullacısının attığı twite yanıt olarak son noktayı koydu. Yandex Türkiye bahsedilen twitte " Merhaba! Navigasyon, Arama motoru vb. gibi tüm Hizmetlerimiz, daha önce olduğu gibi Türkiye'de de mevcut olmaya devam edecektir. Sadece Türkiye ofisimiz kapanacaktır." dedi.

128651

Şirketten alınan bilgiye göre, Türkiye'de gayet iyi bir grafik çizildiğini ancak COVID-19 sebebi ile stratejik olarak Türkiye ofisini kapatmaya karar alındığı kaydedildi. Türkiye'deki Yandex servislerinin devam edeceği ancak operasyonel hareketlerin Yandex Rusya ekibi müdahale edileceği aktarıldı.

YORUMLAR (0)