DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yanan Filistinli bebeğin annesi de öldü

Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'da evini kundakladığı Devabişe ailesi 18 aylık Ali Devabişe'yi kaybetmişti. Anne Riham Devabişe de öldü.

7 Yıl Önce
2015-09-07 10:22:28

AL Jazeera'deki habere göre; Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimcilerin geçen ay kundakladığı evde çıkan yangında ölen 18 aylık Ali Devabişe ve babasının ardından, saldırıda yaralanan anne Riham Devabişe de hayatını kaybetti.

Filistin'deki Batı Şeria'nın Nablus kentinde Yahudi yerleşimcilerin kundakladığı evde çıkan yangında ağır yaralanan Riham Devabişe, tedavi gördüğü İsrail'in Tel Hashomer Hastanesi'nde Pazar gecesi yaşamını yitirdi. 31 Temmuz'daki kundaklamada, 26 yaşındaki Riham Devabişe'nin vücudunun yüzde 80'inde üçüncü derece yanık oluşmuştu.

Devabişe'nin 18 aylık oğlu Ali Devabişe saldırıda yanarak ölmüştü. Kocası Saad Devabişe de aynı yangında yaralanmış; kaldırıldığı hastanede 8 gün sonra ölmüştü. Ailenin 4 yaşındaki diğer çocuğu ise hastanede tedavi altında.

İsrail Başbakanı Netanyahu, alışılmışın dışına çıkarak olayı ‘terör saldırısı' olarak nitelendirmişti. 

Filistin yönetimi, Yahudi yerleşimcilerin yakarak öldürdüğü 18 aylık bebek için Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) başvurmuştu.

"Devam eden işgal ve Yahudi yerleşim yerleri faaliyetlerinin bu tür suçlara yol açtığını" vurgulayan Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Maliki, UCM'ye sunulan dosyanın "özelde kundaklama olayları, genelde ise Yahudi yerleşimci terörüyle ilgili detayları içerdiğini" ifade etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MUSTAFA KIZAN

YERLEŞİMCİ DEĞİL İŞGALCİ ((Yahudi yerleşimcilerin araçlarına)) YAHUDİ İŞGALCİLERİN.Filistinli gençler ((yerleşimci araçlarını)) İŞGALCİLERİN...((Yahudi yerleşimcilere)) yönelik YAHUDİ İŞGALCİLERİN.........YERLEŞİMCİ DEĞİL İŞGALCİ YERLEŞİMCİ DEĞİL İŞGALCİ YERLEŞİMCİ DEĞİL İŞGALCİ YERLEŞİMCİ DEĞİL İŞGALCİ

Görüş Bildir Bizimle Paylaş