DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yalova'ya 22 milyon TL'lik yatırım

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yalova'da toplam değeri 22 milyon TL olan 5 tesisin temel atma ve açılış törenine katıldı.

4 Yıl Önce
2017-11-26 13:19:12


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu törenin düzenleneceği Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'na gelişinde Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel tarafından karşılandı. Alkışlar arasında salona giren Bakan Eroğlu'nun önünü kesen hayvanseverler ise Yalova'ya bağışlanan röntgen makinesi için teşekkür ettiler. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan yatırımların anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi yapıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu törende Yalova'da yapılan yatırımları anlattı. Yalova'da termal turizmin geliştirileceğini dile getiren Bakan Eroğlu, "Termal turizmde Yalova'yı çok iyi bir noktaya getireceğiz. Burada tabiat parklarını hayata geçirmek istiyoruz. Bununla ilgili olarak bir Master Plan ve Uygulama Planı hazırladık. Yalova'da doğa ve Termal turizmi şahlandıracağız. Öte yandan Yalova'ya Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi kuracağız. Yalova'nın çok zengin Bal Ormanları var. Buraya bir de bal üretim merkezi kuracağız" dedi.

"15 YIL İÇERİSİNDE TOPLAMDA 7.5 MİLYAR TL YATIRIM YAPILDI"

Yalova'da taşkın derelerin ıslahı anlamında önemli çalışmalar yapıldığına da dikkat çeken Bakan Eroğlu bu anlamda süren çalışmalara ek olarak ildeki, Değirmendere, Aydere ve Selimandere'nin de belediye başkanlarının talepleri doğrultusunda ıslah edileceği müjdesini verdi. Eroğlu toplam değeri 20 milyon TL olacak bu ıslah çalışmalarının da 14 Aralık 2017 tarihinde ihaleye çıkacağını dile getirdi.

Bakan Eroğlu Yalova'ya 15 yıl içerisinde toplamda 7.5 milyar TL yatırım yapıldığını da vurgulayarak bunun Cumhuriyet tarihi boyunca Yalova'ya yapılan yatırımın da üzerinde olduğunu belirtti.

Konuşmasının ardından Yalova'da hayata geçecek olan Armutlu Sarpdere Barajı Sulaması, Yalova Kazimiye Deresi 1. kısım ıslahı, Armutlu Fıstıklı Köyü Fıstıklıdere, Çağlayandere ve Uzundere ıslah çalışmasının temeli atıldı.


Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş