DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yabancı tasarımcılar da destek kapsamına alındı

Yabancı tasarımcılar da destek kapsamına alındı

04.06.2015 09:13:36
Şirketlerin destek kapsamına alınan tasarım ve ürün geliştirme projeleri için istihdam edilen tasarımcılardan en fazla ikisi yabancı olabilecek.

Para, Kredi ve Koordinasyon Kurulunun "Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Ayrıca, gemi ve yat sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin Türkiye'de yerleşik şirketlerden alacakları tasarım hizmetine ilişkin giderleri yıllık en fazla 200 bin dolara kadar yüzde 50 oranında 5 yıl süresince desteklenecek.

Bununla birlikte, ödenecek destek miktarını her türlü kamu alacağına karşılık mahsup etmeye, tebliğde yer alan lehe olan hükümleri uygulamaya ve destek kapsamında değerlendirilecek harcama ve ödeme miktarlarını belirlemeye Ekonomi Bakanlığı yetkili kılındı.

Tebliğin bazı eklerinde de değişikliğe gidildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Abe

Tuşe olayazken o kadar uyarıları kulak ardı edip işler sarpa sarınca şehvete mağlup olduk pespayeliğinin ardına sığınmak bilmem ne kadar tevbe-i nasuh yerine geçer..Ama yine de geçmiş olsun..Göreceğiz hep birlikte bu kafa değişecek mi değişmeyecek mi??

Görüş Bildir Bizimle Paylaş