DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Wilders: Kur'an'ı yasaklayacağım

Hollandalı aşırı ırkçı Özgürlükler Partisi (PVV) Başkanı Geert Wilders, 15 Mart'ta Hollanda'da yapılacak olan genel seçimlerde partisinin başarı ile çıkması halinde Kur'ân-ı kerimi yasaklayacağını ve camileri kapatacağını belirterek, bunu seçim bildirgesine de yazdıklarını söyledi.

5 Yıl Önce
2017-02-13 14:59:53

Brexit sonrası ırkçı söylemlerin revaçta olduğu Avrupa'da İslam üzerinden siyaset yapılıyor.

Hollandalı aşırı ırkçı Özgürlükler Partisi (PVV) Başkanı Geert Wilders, 15 Mart'ta Hollanda'da yapılacak olan genel seçimlerde partisinin başarı ile çıkması halinde Kur'ân-ı kerimi yasaklayacağını ve camileri kapatacağını belirterek, bunu seçim bildirgesine de yazdıklarını söyledi.

Hollanda NPO televizyonundan Rick Nieman'ın açıklamalarda bulunan Geert Wilders, İslamcılığın Nazi ideolojisinden daha tehlikeli olduğunu söyledi. Hitler'in 'Kavgam' kitabının antisemitist nefretlerle dolu olduğu için yasaklandığını, Kur'ân-ı Kerim'in de Hitler'in kitabından daha antisemitist görüşlere yer verdiğini hatta şiddeti tahrik ettiğini iddia etti.

"SEMBOLİK YASAK OLACAK"

"Kavgam yasaksa Kur'ân da yasaklanmalı. Bilimsel incelemelerin Kavgam kitabının satışı nasıl yasaksa, Kur'ân da yasaklanmalıdır" diyen Geert Wilders, "Bunu nasıl yapacaksınız?" sorusuna , "Evlerden toplamayacağız. Piyasada satışını yasaklayacağız. Yasağımız sembolik olacak" diye cevap verdi.

2006 yılında kurulan PVV'nin parti tüzüğünde ilk maddenin "Hollanda'dan İslamı temizlemek" olduğunu hatırlatan Geert Wilders yine parti tüzüğünde; "İslam ülkelerinde mülteci kabul edilmemesi", "Açık yerlerde başörtülü gezmenin yasak edilmesi" ve "Hollanda'nın AB'den çıkarılması" gibi maddelerin olduğunu söyledi. Bu tüzükle Hollandalıların kendisine oy vererek meclise girdiğini söyleyen Geert Wilders, 15 Mart'ta yapılacak parlamento seçimlerinde oylarını artırarak Mecliste daha güçlü bir parti haline geleceklerini iddia etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mücahide

Siz kurban olun İslama da kuran-ı kerime de beraber.. Siz hep böyle yasayacaginizi mi zannediyorsunuz ? adaleti de azabı da bulmayacakmi şu fani yasantinizin sonunda sizi. yahu bedenleri bile emanetken kendilerine bu neyin hükümdarlığı neyin zorbalığı..herkes iyi bilsin ki; Mülk Allah'ındır.. Ey küffar ordusu ISLAMIN ZAFERI YAKIN!!!

ok

Halk ne isterse o olur. Demokrasi ve insan haklari iki ayri seydir.. Eger demokrasiyi onayliyorsan ve kabul ediyorsan bu sahsin dedikleri herseye uyman lazim (kazanirsa). Yok uymam diyorsan demokrasi dusmanisin.. Yunanlarin zamanindada demokrasi vardi, insan haklari farkliydi. Hitlerde demokrasiyle sahlandi,fakat insan haklari farkliydi. Simdi demokrasiye inanciniz mi yitirildi? Neden? Hani demokratik sistem tum sistemlerin uzerindeydi?? Noldu? Aglamaktan ve kahbece korkakca cikarcilik pesinde mirildanmaktan baska sey bilmeyen toplumlarin sonu aynidir..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş