SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Washington Post'tan Trump'a 'Türkiye' uyarısı

Washington Post'tan Trump'a 'Türkiye' uyarısı

The Washington Post, ABD'nin Türkiye'ye yönelik almış olduğu F-35 kararıyla ilgili olarak Trump'a uyarıda bulundu. Gazetede, 'Trump Türkiye ile daha büyük bir kırılmadan kaçınmalı. ' ifadeleri kullanıldı.

Washington Post'tan Trump'a 'Türkiye' uyarısı
18.7.2019 18:06:14

Türkiye'nin S-400 sistemlerini alması ve ABD'nin F-35 kararı ile ilgili bir haber yayınlayan The Washington Post, Türkiye - ABD iş birliğinin hayati olduğuna dikkat çekerek daha büyük bir krizden kaçınılması geçtiğini yazdı.

Amerika'nın önde gelen yayın kuruluşlarından Washington Post gazetesi, Trump yönetimini uyaran bir haber yayımladı. "Amerika, Türkiye ile ilişkilerinde kritik bir sınavla karşı karşıya" adlı haberde, F-35 jetlerinin dünyada gelişmiş en iyi savaş uçağı olduğu belirtilirken, Rusların bu sebeple F-35'in verilerini toplama konusunda heyecan duyacaklarından emin olduğu ifade edildi.

"TRUMP, TÜRKİYE İLE DAHA BÜYÜK BİR KIRILMADAN KAÇINMALI"

Haber şu cümlelerle son suldu:

"Açık bir şekilde, Türkiye F-35 ve S-400'e aynı anda sahip olamaz, sayın Erdoğan bunu kabul etmeli. Eğer Erdoğan S-400 konusunda ısrarcı davranırsa, F-35'i kaybedecek. Ama sayın Trump Türkiye'yle daha büyük bir kırılmadan kaçınmalı. Daha ciddi bir kriz, Erdoğan'ın Putin'le daha fazla yakınlaşmasına neden olabilir ki bu Putin'in kesinlikle isteyeceği bir şey. Türkiye'nin Suriye ve Irak'a sınırı var ve bölgede ABD ile iş birliği hayati boyutta. Ayrıca Türkiye NATO altyapısı ve ABD nükleer silahlarını barındırıyor. İşler arap saçına döndü ama çok daha büyük bir krizden kaçınılmalı."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR