Washington Post: Kushner ve eşi özel korumalarını tuvalete sokmuyordu

Washington Post, ABD Başkanı Trump'ın danışmanlığını da yapan kızı Ivanka ile damadı Jared Kushner'in kendilerini korumakla görevli Gizli Servis ajanlarına evdeki tuvaletleri kullandırmadığını iddia etti

15.01.2021 22:43:18

Amerikan The Washington Post gazetesi, Trump'ın Ocak 2017'de Beyaz Saray'a taşınırken danışman olarak tayin ettiği kızı Ivanka Trump ile damadı Jared Kushner'i korumakla görevli Gizli Servis ajanlarının tuvalet kullanmakla ilgili büyük sorun yaşadıklarına dair ilginç ayrıntılar içeren bir haber paylaştı.

"İlk kez duydum"

Gazetenin güvenlik yetkililerine dayandırdığı haberde, "Çiftin kaldığı evdeki yarım düzine tuvaleti kullanmama talimatı verilen Gizli Servis ajanları, aylar boyunca görev başındayken kullanabilecekleri güvenli tuvalet aramak zorunda kaldı" denildi.

Bir güvenlik yetkilisi, "Bir Gizli Servis ajanının girecek tuvalet bulmaya çalıştığını, uzun uzun aramak zorunda kaldığını hayatımda ilk kez duydum" dedi.

“Portatif tuvalet kullandılar, kapı kapı dolaştılar”

Gazeteye göre, Ivanka Trump-Jared Kushner'i korumakla görevli ajanlar, uzun zaman acil ihtiyaçlarını gidermek için portatif tuvalet kullanmak ya da Başkan Yardımcısı Mike Pence ve eski Başkan Barack Obama'nın evlerinin kapısını çalmak zorunda kaldı.

Ayda 3000 dolara stüdyo daire kiralandı

Habere göre Federal hükümet, şikayetler üzerine nihayet Eylül 2017'de Gizli Servis ajanlarının tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için bodrum katında bir stüdyo daire tuttu.

Bunun ise ayda 3000 dolarlık kira nedeniyle vergi mükellefleri için yeni bir külfet olduğu iddia edildi.

Z8k089_d

Beyaz Saray'dan yalanlama

Beyaz Saray Sözcüsü'nün iddiayı yalanlaması üzerine Washington Post "Durumdan haberdar olan kanun uygulayıcı memurlar, ajanların ailenin malikanesine alınmadığını söyleyerek bu yalanlamaya itiraz etti" açıklamasını yaptı.

Beyaz Saray Başkanlık Asistanı Avi Berkowitz ise haber hakkında 'yalan' diye sosyal medyadan paylaşım yaptı.

Berkowitz, "Haber hiçbir zaman mantıklı gelmedi ve kesinlikle doğru değildi. Şimdi artık Gizli Servis tarafından bile yalanladı" diyerek haberin kendi içinde iddianın yalanlandığına dair ekran görüntüsü paylaştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)