DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Voleybol: 2015 FIVB Dünya Ligi

Voleybol: 2015 FIVB Dünya Ligi

18.06.2015 14:16:39
A Milli Erkek Voleybol Takımı'nın da yer aldığı 2015 Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) Dünya Ligi F Grubu 2. hafta maçları, yarın İstanbul'da başlayacak.

Türkiye'nin yanı sıra, Karadağ, Tunus ve Porto Riko'nun katılımıyla 3 gün sürecek olan müsabakalar öncesi, Burhan Felek Spor Salonu'nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda, FIVB Yönetim Kurulu Üyesi Philip Berben, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Mustafa Ekşi, TVF Organizasyon Direktörü Nilüfer Shimonsky ve katılımcı takımların antrenör ile kaptanları hazır bulundu.

Turnuvanın organizasyon sorumluluğunu da üstlenen Philip Barben, son yaptıkları incelemeler neticesinde her şeyin yolunda olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Yaşım itibariyle artık saygı gösterip, görevli olarak nereye gitmek istediğimi soruyorlar. Ben de sorun çıkmayan yerleri tercih ediyorum. FIVB ve CEV'de görev alıyorum. İki kurumda da Türkiye'nin yeri ayrı ve buraya çok güveniyorlar. Bu tip organizasyonlara aday ülkeler var ancak Türkiye'nin yanına henüz yanaşamıyorlar. Türkiye'nin organizasyon seviyesi çok yüksek. Bu arada, kadınlarda olimpiyat eleme karşılaşmaları Türkiye'ye verildi. Bu çok önemli bir organizasyon ve 2016 yılının ocak ayında gerçekleştirilecek."

TVF Başkan Vekili Mustafa Ekşi yaptığı konuşmada, katılımcı tüm takımlara başarı dileklerine ileterek, voleybolseverlerin salonda ve ekranları başında çok güzel maçlara şahitlik edeceklerine inandığını belirtti.

Turnuvanın yapısıyla ilgili bilgi veren organizasyon direktörü Nilüfer Shimonsky ise FIVB'nin 3 ayrı seviyede Dünya Ligi düzenlediğini aktararak, "Türkiye'nin de yer aldığı 3. seviye Dünya Ligi maçları, F, G ve H gruplarında yapılıyor. Bizim grubumuzda ilk hafta maçları Karadağ'da yapıldı. İkinci hafta maçlarına ise biz ev sahipliği yapıyoruz. Grup maçları böylece tamamlanmış olacak. Gruplarında lider olacak 3 takım, Slovenya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek Dörtlü Final'de yer alma hakkı kazanacak" ifadelerini kullandı.

- Antrenörler ve kaptanlar açıklamalarda bulundu

Turnuvada yer alan takımların antrenörleri ve kaptanları açıklamalarda bulunurken, A Milli Takım Antrenörü Emanuele Zanini, Karadağ'daki ilk hafta maçlarında beklentilerinin altında kaldıklarını söyledi.

Takımının ilk hafta performansından memnun olmadığını dile getiren Zanini, "Yaptığımız hatalarla, avantajlarımızı dezavantaja çevirdik. Uzun bir turnuva ve ikinci kez katılıyoruz. Genç oyuncularımız var, onlar için iyi bir deneyim. Bu hafta daha iyi sonuçlar alacağımıza eminim" değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Takım Kaptanı Ulaş Kıyak, ilk hafta maçlarında zaman zaman istedikleri seviyede oynayabildiklerini vurgulayarak, "Zaman zaman basit hatalar yaptık. Bu da bizim önemli puanlar kaybetmemize neden oldu. Şimdi ikinci haftada elimizden gelen her şeyi yapıp maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Ne yazık ki başka maçların da sonucunu beklemek durumundayız" şeklinde konuştu.

İlk hafta maçlarına ev sahipliği yapan ve 3 maçını kazanarak lider durumda bulunan Karadağ Milli Takımı'nın antrenörü Slobodan Boskan, takımının performansından memnun olduğunu ve bunu İstanbul'da devam ettirmek istediklerini kaydederken, takım kaptanı Vojin Cacic de kazanmaya devam ederek grubu lider bitirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Porto Riko Milli Takımı Antrerönü Javier Gaspar, ilk hafta maçlarında puan alamadıklarını ancak takım olabilmek adına İstanbul'un da kendilerine katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi. Takım kaptanı Hector Soto da ilk hafta performanslarının düşük olduğunu hatırlatarak, "Seviyemizi geliştirmeye çalışıyoruz. Umarım burada daha iyi maçlar çıkarırız" dedi.

Tunus Milli Takımı Antrenörü Fethi Mkaouar, Karadağ'da iyi bir başlangıç yapamadıklarını ancak İstanbul'da iyi mücadele ortaya koymak istediklerini anlatarak, "Seviyemizi bu gruba yakışır şekilde yükseltmeye çalışıyoruz. Bunu başaracağımıza da inanıyoruz" şeklinde konuştu. Kaptan Marouane M'rabet ise takım arkadaşlarına güvendiğini dile getirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet şeker

Haydi inşallah. Bu sefer umutluyuz. Türkiye zindanlarında çürüsünler. Getirin hepsini

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan