DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Vodafone'dan Ankara'ya 67 milyon liralık yatırım

Vodafone'dan Ankara'ya 67 milyon liralık yatırım

7 Yıl Önce
2015-06-02 11:48:50
Vodafone Türkiye, "Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında son 3 yılda Ankara'ya 67 milyon liralık yatırım yaptı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, "Yarına Hazırım Platformu" kapsamında Ankara'daki işletmelerin dijitalleşme haritasının çıkartıldığı ve şirketlerin dijitalleşme endeksinin yüzde 52 olarak gerçekleştiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Ebru Özgüç, 2006'dan bu yana toplam yatırımlarının 14 milyar lira olduğunu bildirdi.

Özgüç, Kasım 2013'te "daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileriyle Türkiye'de herkese ilham vermek" misyonuyla Dijital Dönüşüm Hareketi'ni ilan ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Ankaralılara en ileri mobil teknolojileri sunarak Ankara ekonomisinin daha da güçlenmesine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Ankara halkı, teknolojiyi çok yakından takip ediyor. Teknolojik altyapımızı güçlendirmek ve hizmet kalitemizi sürekli artırabilmek için yatırımlar yapıyoruz. Son 3 yılda Ankara'ya yaklaşık 67 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Ankara'daki mağazalarımıza da sürekli yatırım yapıyoruz. Ankara'da 238 satış noktamız bulunuyor. Ankara'da gerek doğrudan gerekse dolaylı olarak 907 kişiye istihdam sağlıyoruz."

İhracatını artırmak isteyen Türkiye'nin rekabet gücüne güç katacak çözümlere odaklanması gerektiğinin altını çizen Özgüç, şöyle devam etti:

"Ekonomik büyümenin itici gücünün KOBİ'ler olduğuna inanıyoruz. KOBİ'lerimizin attıkları adımlarla, sadece kendilerinin değil ülkemizin de kaderini belirleyecek güce sahip olduklarını düşünüyoruz. KOBİ'lerden büyük işletmelerimize, tüm şirketlerimizin 'iş ortağı' olarak Komple İletişim Hizmetleri çatısı altında pek çok ürün ve servisi dünyanın son teknolojisiyle sunuyoruz. Şirketleri rekabette bir adım öteye taşıyacak ve global rekabet gücünü artıracak çözüm, teknolojiyi benimseme ve hızla dijitalleşme olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle Vodafone olarak Türkiye'nin dijital dönüşümüne öncülük etmeyi hedefliyoruz. Çünkü dijital dönüşüm, iş dünyası için rekabet avantajı ve farklılaşmak demek."

- Ankara'daki şirketlerin dijitalleşme haritası

Vodafone Türkiye, Yarına Hazırım Platformu'nda Ankara'daki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardı. Toplam 901 şirkete ulaşıldı. Buna göre, Ankara'daki şirketlerin dijitalleşme endeksi yüzde 52 olarak ortaya çıktı. Söz konusu araştırmaya göre, Ankara'daki her 10 işletmeden 8'inin müşteri yönetimini ve bağlılığını artıracak çözüme ihtiyacı var ve yüzde 38'i bu yazılımları kullanarak yüzde 35'e varan oranda daha fazla müşteri adayına erişebiliyor. Ankara'da her 10 işletmeden 5'i sahada araç kullanıyor ve yüzde 15'e varan yakıt tasarrufu yapmalarını sağlayan Vodafone Araç Takip çözümünü bu işletmelerin yüzde 50'si kullanıyor.

Araştırmaya göre, her 10 işletmeden 7'sinin ürün yönetimini artıracak çözüme ihtiyacı var ve yüzde 40'ı bu yazılımları kullanarak yüzde 28'e varan oranda satışlarını artırabiliyor. Her 10 işletmeden 7'si müşterilerine tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç duyuyor. Ancak bu işletmelerin yüzde 61'i bu ihtiyacına yardımcı olacak teknolojileri kullanmıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİCAN

Her müslüman bulunduğu yerde safını İslam'dan, İslamiyet için çalışanlardan yana koymalıdır. Siyasi tercihleri yaparken de bu böyledir. Güneydoğu'da sanki Mekke dönemi yaşanmaktadır. Bu şartlarda HDPKK desteklenemez. Ak Parti ve HÜDA-PAR Kürt kimliğine ve haklarına karşı olmayıp taraftar olduğuna göre Kürtlerin HDPKK'dan uzaklaşması hem dünya hem ahiret için mantıklı ve doğru gibi geliyor insana

Görüş Bildir Bizimle Paylaş