DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Viriri: Hiç kimse dini nedeniyle...

Uluslararası Göç Örgütü Sözcüsü Viriri: AB ülkelerinin, göçmen kabulünde herhangi bir ayrımcılık yapması yasak. Hiç kimse, dini nedeniyle ayrımcılığa maruz kalmamalı.

7 Yıl Önce
2015-08-25 14:30:03

AA'nın haberine göre, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Sözcüsü Itayi Viriri, bazı AB ülkelerinin sadece Hristiyan göçmenleri ülkelerine kabul edeceğini açıklaması hakkında, AB ülkelerinde herhangi bir ayrımcılığın uygulanmasının yasak olduğunu ifade ederek, dini nedeniyle göçmenlerin ayrımcılığa maruz kalmaması gerektiğini vurguladı.

Viriri, yaptığı açıklamada, " AB ülkelerinin, göçmen kabulünde herhangi bir ayrımcılık yapması yasak. Hiç kimse, dini nedeniyle ayrımcılığa maruz kalmamalı. Yeni bir ülkeye yerleşme, tamamen korunma amaçlı ise din gibi sınırlayıcı entegrasyon kıstasları kullanmak bu amacı temelinden çürütmektedir. Uluslararası korumaya ihtiyacı olan herkesin dini ne olursa olsun AB ülkelerine göçmen olarak kabul edilmesi gerekir" diye konuştu.

Dini ve etnik ayrımcılık uygulayarak ve göçmenleri seçerek ülkelerine kabul eden ülkelere yönelik Uluslararası Göç Örgütü olarak herhangi bir yaptırım uygulama güçlerinin olmadığını belirten Viriri, "IOM, sadece ülkelere göçmen kabul ederken dini ve etnik ayrımcılık yapmama 'tavsiyesinde' bulunabilir" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş