DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Veysel Eroğlu: 'Hiçbir esarete boyun eğmeyen millet Türk milletidir'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, asırlardır hiçbir esarete boyun eğmeyen milletin Türk milleti olduğunu kaydederek, 'Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kocatepe'de, Dumlupınar'da kahramanlık destanını yazan bu asil millet, 15 Temmuz'daki hain ve alçak FETÖ darbe girişimine kahramanca mücadele etti' dedi.

5 Yıl Önce
2017-08-26 08:54:25


Büyük Taarruz ve Zafer Haftası'nın 95. yıldönümü kutlamaları kapsamında memleketi Afyonkarahisar'a gelen Bakan Eroğlu, Kurtuluş Savaşı'nda büyük bir başarı gösteren ve adlarına şehitlik oluşturulan 47. alayın askerleri olan "Giresunlular Şehitliği"ndeki törene katıldı. Bakan Eroğlu, burada yapılan mescit ile Giresunlular Kültür Evi'nin açılışını da gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen törene Bakan Eroğlu'nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Özkal, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İstanbul'daki bazı ilçelerin Giresunlu olan Belediye Başkanları, protokol üyeleri, askeri erkan ve şehitlikte yatan bir çok kahramanın torunları katıldı.

Törenin açılışında konuşan Bakan Eroğlu, geçmişte olduğu gibi şimdide Türkiye üzerinde bir çok ülkenin planları olduğunu ifade ederek, "Bu güzel ülkemizi işgal etmek isteyen bazı devletlerin hile desiselerine maruz kalmıştır. Onların hile desiseleri varsa, onların planları varsa, Cenab-ı Allah'ın da bir planı var. Allah'ın izniyle bu şanlı bayrak, bu topraklarda ilelebet dalgalanacak. Minarelerden ezanlar ilelebet okunacaktır. Çünkü kahraman bir millet var" dedi.

"SİZLERE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR"

Bakan Eroğlu, Türk milletinin tarihte yazdığı kahramanlık destanları üzerinden 15 Temmuz da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine göndermede bulunarak şöyle konuştu:

"Asırlardır hiçbir esarete boyun eğmemiş millet Türk milletidir. Bende bu milletin bir evladı olarak, gerçekten gurur duyuyorum. Bütün cephelerde İstanbul'un fethinde, Niğbolu'nda, Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kocatepe'de, Dumlupınar'da ve buradaki Sivritepe'de bu kahramanlık destanını yazdınız. Dolayısıyla bu asil millet, 15 Temmuz'daki hain ve alçak FETÖ darbe girişimine kahramanca mücadele etti. Ve akabinde onları püskürttü. O bakımdan sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Cenabı Allah bütün milletimizi bela ve musibetlerden muhafaza eylesin. Düşmanların şerrinden korusun. Bizim ülkemize göz koyan bütün ülkeleri mahfe perişan eylesin. Onları tarih sahnesinden siliver yarabbi. Ayrıca FETÖ, PKK, PYD gibi bütün terör örgütlerini perişan eyle. Ve onlara silah ve maddi destek veren devletlerinde silahların kendilerini dönmesini sağla yarabbi. Cenabı Allah Türk milletinin bahtını açık etsin. 1071 Malazgirt Savaşından bu yana vatan için canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun."

Bakan Eroğlu ve protokol üyelerinin konuşmalarının ardından şehitlikte yatan Giresunlu kahramanların torunları sahneye çağrılarak teşekkür plaketi verildi. Ardından Bakan Eroğlu ve beraberindekiler Giresunlular Kültür Evi'ni hizmet açtı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş