Vatikan'dan sert tepki!

İrlanda'da yapılan referandumla eşcinsel evliliğe izin verilmesine Katoliklerin yönetim merkezi Vatikan'dan tepki geldi.

27.05.2015 08:56:04

CCNTÜRK'ün haberine göre, Nüfusunun yaklaşık yüzde 85'i Katolik olan İrlanda'da 22 Mayıs'ta sandıklara giden halk, eşcinsel evliliğe "evet" demişti. İrlanda, aynı cinsten olanların evliliğini halk oylamasıyla kabul eden ilk ülke olurken, Vatikan'dan buna tepki gecikmedi. Vatikan Devlet Sekreteri Kardinal Pietro Parolin, "bu sonuç beni çok üzdü. Kilise bu gerçeği dikkate almalıdır, ancak İncil'in bildirilerini yaymaya olan bağlılığını güçlendirmek anlamında" ifadelerini kullandı.

Roma'da katıldığı bir etkinlikte gazetecilere açıklama yapan Kardinal Parolin, İrlanda'nın aldığı bu kararın, sadece Hristiyan ilkelerinin değil aynı zamanda insanlığın da bir yenilgisi olduğunu söyledi. Aile kurumunu savunmak, teşvik etmek ve korumak için her şeyi yapmaları gerektiğini söyleyen Parolin, "aile kurumuna darbe vurmak, geleceğin binasının temelini ortadan kaldırmak gibidir" dedi

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

BirKul

T.C. bu ihaneti agir bedellerle ödeyecek. Cözüm süreci adi altinda Pkk belasini dagdan indirip araplarin/müslümanlarin basina musallat ettiler.O bölgede Müslüman arap halkina karsi etnik temizlige girisen PKK/PYD unsurlari bunu yapabilmek icin Türkiyle anlasmis olmalari gerekiyor.Yoksa Siz inaniyormusunuz ki, bunlarin silahli teröristleri sirf Erdogan öyle istedi diye dagdan inenecki ve Baris yapacaklardi.??!!