DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Vatan Partisi'nin Trabzon mitingi

Vatan Partisi'nin Trabzon mitingi

03.06.2015 18:34:16
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türkiye'de terörü kökünden kazıyacağız. Kandil'e beyaz bayrak çektireceğiz. Kürt de biziz, Türk de biziz, hepimiz Türk milletiyiz" dedi.

Doğu Perinçek, partisinin Atatürk Alanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, güneydoğuya özerklik verilmek istendiğini öne sürerek, "Bunlar Kürtümüze 'sen bizden değilsin, farklısın, ayrısın' diyorlar. Özerklik Kürt'e verilen bir iyilik değil, kötülüktür" ifadesini kullandı.

PKK'nın Türkiye'yi böleceğini söylediğini ifade eden Perinçek, şöyle devam etti:

"Biz Yüksekova'dayız. Yüksekova'da PKK ferman buyurmuş, orada Türk bayrağı açılmazmış, Türk bayrağı açamazmışız, kaymakamlar, valiler de bize polislerini gönderip diyorlar ki 'burada Türk bayrağı açacak mısınız?' Türk bayrağı açmaz olur mu Vatan Partisi? Türk bayrağının olduğu yerde, kardeşlik, eşitlik, insanlık, devlet, birlik var, dirlik var. Siz oradan Türk bayrağını çekerseniz, Yüksekova, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Bitlis, Van ne olur? İnsanlar birbirini kırar. PKK'nın kanlı diktatörlüğü olur, can ve mal güvenliği kalmaz. PKK istediğini sorguya çeker, istediğini vurur, dükkanları yakar, Atatürk heykellerini tekmeler, kepenkleri kapattırır, yolları keser."

Perinçek, kendilerinin Hakkari'de Türk bayraklarıyla miting yaptıklarını ancak arkasından partilerinin Hakkari 1. sıra milletvekili adayının kafasına silah dayanarak partiden istifa ettirildiğini savunarak, şunları söyledi:

"Şimdi bu PKK'yı AKP, CHP hepsi bir oldular, Meclis'e sokacağız, yüzde 10 barajını geçirteceğiz. Terör örgütünü Meclis'e sokmak Türkiye'nin geleceğine en büyük cinayettir. Buradan CHP'yi uyarıyoruz, öyle bir hale geldiler ki kendi partileri için oy toplamıyorlar, 'PKK'ya oy ver' diye devamlı propaganda yapıyorlar. AKP de PKK'nın suç ortağı, beraber açılım yaptılar. Çözüm dediler, geldiğimiz noktada Şırnak, Siirt'te, Bitlis'te, Muş'ta, Hakkari'de devlet otoritesini kaldırdılar. Vatan Partisi çözümü hazırlıyor. Türkiye'de terörü kökünden kazıyacağız. Kandil'e beyaz bayrak çektireceğiz. Kürt de biziz, Türk de biziz, hepimiz Türk milletiyiz. Onları bağrımıza basıyoruz. Önce onları kazanıyoruz."

-"Başımızdaki bu beladan bizi kurtarın"

Güneydoğu'da MHP ve CHP'nin Türk bayrağı açamadığını ileri süren Perinçek, "Hiçbir parti gidemiyor oraya. Niye MHP o kadar milliyetçi de Yüksekova'ya gidip orada Türk bayrağını kaldıramıyor? Niye CHP oraya gidip de Türk bayrağını kaldıramıyor? Vatan Partisi orada kardeşlerimizden vazgeçmiyor ve onlar PKK'yı istemiyor, bunu iyi bilin. 'Başımızdaki bu beladan bizi kurtarın' diyor. O kardeşlerimizi örgütleyip kazanıyoruz, onun için PKK bizden çok korkuyor, onun için AKP bizim orada gelişmemizden çok korkuyor" dedi.

Perinçek, Vatan Partisi'nin iktidar olması halinde PKK'nın güneydoğuda istediğini yapamayacağını, işlediği suçların cezasını çekeceğini ifade ederek, Vatan Partisi yönetiminde Hakkari'den Edirne'ye, Trabzon'dan Muğla'ya kadar halka dayanan güçlü bir devlet olacağını belirtti.

PKK'nın sonunu getirecek bölge anlaşmalarını yaptıklarını ve bu çerçevede Suriye'de Beşar Esad'ın yanı sıra İran ve Mısır ile görüşmeler yaptıklarını kaydeden Perinçek, bölgedeki bölücü terör örgütlerini ve DAEŞ'i bölgeden temizleyeceklerini söyledi.

Perinçek, hükümetin politikalarını da eleştirip "Ergenekon" ve "Balyoz" davalarına değinerek, partisinin Türk ordusunu duvarların arasından kurtardığını ve Türkiye'yi özgürleştirdiğini savundu.

İktidar olmaları halinde dünya fındık borsasını Trabzon ya da Giresun'da kuracaklarını, kredi kartlarının faizlerini sileceklerini ve kalan kredi borçlarını da 5 yıl takside böleceklerini, Türkiye'de yabancı menşeli çay içilmeyeceğini Rize çayı içileceğini dile getiren Perinçek, "Biz cumhuriyetçiyiz, milliyetçiyiz, halkçıyız, devletçiyiz, laikiz ve devrimciyiz. Bu program yere düşmez. Bu program Türkiye'nin önündeki sorunları çözecek, bizi çağdaş, bağımsız, başı dik özgür bir ülke haline getirecek programdır" ifadesini kullandı.

Perinçek, hükümetin ekonomi ve tarım politikalarını da eleştirerek, ucuz mazot, gübre ve tarım ilacı ile tarıma destek sağlamaları ve sanayiyi desteklemeleri için genel seçimlerde partisine destek istedi.

Mitinge, partinin Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan ve partinin milletvekili adayları ile partililer katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ÜMİTVAR

Müslüman diye güvenilen kişilerin vesayetçi tutumuna şahit oluyoruz küresel finans çetelerinin güdümünde hareket eden adama nasıl MÜSLÜMAN denilebilir taviz vermek başka şeydir bu büsbütün ülkenin İslama doğru gidişinin önüne takoz olmaktır Allaha havale ediyoruz bunları yıllarca İslamcı bilinen kişilerin düştüğü duruma bakarmısınız sabah namazında Müslümanları şehit eden sisi melununa tebrik mesajı çekmek ingiliz şeytan ruhlu kraliçesine su böreği açmak ile övünmek israilin yıkılmaya doğru gidişinden hüzün duymak bunlara artık yuh demekten başka ne denir!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş