DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Vatan Partisi'nin Hakkari mitingi

Vatan Partisi'nin Hakkari mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-02 17:35:44
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Bir olursak bağımsız, bölünürsek köle oluruz. Türk ve Kürt'ü ayırmak isteyenler Türk'ü de Kürt'ü de köle yapmak isteyenlerdir" dedi.

İstanbul'dan tarifeli uçakla Hakkari'nin Yüksekova ilçesine gelerek "Edirne'den Hakkari'ye Kardeşlik ve Kucaklaşma" mitingine katılan Perinçek, ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıktaki Şehir Stadyumu'nda çevre illerden gelen yaklaşık 100 kişiye hitap etti.

Perinçek, partileri için Türkiye'deki tüm illerin aynı olduğunu, hiçbir kentin diğerine üstünlüğünün bulunmadığını söyledi.

Vatandaşların artık birlik ve kardeşlik istediğini, birlikte ülkeyi imar ederek bağımsız şekilde yaşamayı arzu ettiklerini vurgulayan Perinçek, "Bir olursak bağımsız, bölünürsek köle oluruz. Türk ve Kürt'ü ayırmak isteyenler Türk'ü de Kürt'ü de köle yapmak isteyenlerdir" diye konuştu.

Perinçek, Amerika'nın ve İsrail'in bölgeye kan, zulüm ve terör getirdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bakın bütün terör örgütleri, yobaz örgütler, bölücü örgütler Amerika'ya bağlı, onların piyonları. Eski İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat ile İstanbul'da görüştüm. Irak ile de görüşüyoruz. Azerbaycan ile de ilişkilerimiz var ve bu görüşmelerde Suriye, Irak, İran, Mısır, Lübnan, Azerbaycan'ımız ile anlaşmalar yapıyoruz. Hangi anlaşmaları yapıyoruz. Buradan, özellikle Hakkari'den Hatay'a kadar uzanan sınır bölgesinde sevgili yurttaşlarımıza bilgi, rapor veriyoruz. Birincisi, ekonomi alanında sınırları kaldıracağız. Sınırlardan terörist geçmeyecek, o sınırlar teröristlere izin vermeyecek. Türkiye, Tayyip Erdoğan' ile o sınırlardan komşumuza terörist yollayamayacak. İkincisi Türkiye'deki terör kamplarını kapatacağız. Vatan Partisi'nin hükümetinde Türkiye'deki terör kampları kapatılacak. Tayyip Erdoğan'ların eğittiği, donattığı, silahlandırdığı terörist olayı bitecek. Sınırlardan kardeşlik, ticaret, alışveriş geçecek."

-Valilik ve kaymakamlığa tepki

Hakkari Valiliği ve Yüksekova Kaymakamlığının, ilçenin dışında, halkın gelme imkanı bulamadığı bir alanı bugünkü miting için tahsis ettiğini öne sürerek bu duruma tepki gösteren Perinçek, "Çevresine de özel kuvvetleri dizmiş, oraya geleni geri çeviriyor ama sesimizi burada bütün milleti duyuyor. Milletimizle bizim aramıza giremezler. Buraya kucaklaşmaya geldik, kardeşlik için geldik. Uçaklarla gelecektik, uçaklarımızı iptal ettiler. AKP hükümeti, Edirneli ile İstanbullu, Hakkarili, Yüksekovalı birbirine sarılsın istemiyor. Uçaklarımızı iptal ettiler, meydana inmez dediler, binbir bahanene gösterdiler. 'Buraya gelmeyin, güvenliğiniz yok' dediler. Geliriz dedik ve geldik. Biz buranın halkına güveniyoruz. Kürt'ümüze güveniyoruz. Türk de biziz, Kürt de biziz. Hepimiz Türk milletiyiz" ifadelerini kullandı.

Perinçek, Kürtlere özerklik verilmesinin bir iyilik değil aksine en büyük kötülük olduğunu, böylece insanların alnına bir yaftanın yapıştırıldığını ileri sürerek, özerkliğin Türkiye'ye eşitlik ve özgürlük getiremeyeceğini, aksine aşağılara, kenarlara iteceğini söyledi.

-"Bölgeden Amerika'yı kovacağız"

Seçimden sonra AK Parti ile CHP'nin hükümeti kurarak HDP'yi yanına alacağını öne süren Perinçek, şöyle devam etti:

"Türk milletini anayasadan çıkaracaklarmış. Bu Amerika'nın planı. Bu plan bizi ekonomide sömürge haline getirme planıdır. Borçlanma ekonomileri battı. Seçimden sonra kapılarına kilit vurulan fabrikalar göreceksiniz. Çarşılarda kepengini siftah etmeden kapatan esnaflar göreceksiniz. Ekonomileri iflas ederken nasıl sistemi devam ettireceklerinin telaşı içindeler. Biz Vatan Partisi olarak Amerika'nın bölmek istediği ülkeleri birleştiriyoruz. Aynı zamanda bölgede Amerikancı terörü temizlemek için birleşiyoruz. Amerika'ya bağlı terörizmi bölgemizde bitireceğiz. Suriye, İran, Irak, Lübnan, Azerbaycan ile Vatan Partisi yönetimi olarak anlaşmaları yaptık. Buradan bütün halkımıza söz veriyoruz ve müjde veriyoruz. Bölge ülkeleri hep beraber bölgeden Amerika'yı kovacağız."

Perinçek, Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Mercan'ın da katıldığı mitingin ardından ilçeden ayrıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alper

Desene saldırı kapıda. Allahım sen fırsat verme yarabbi !

Görüş Bildir Bizimle Paylaş