DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Vatan Partisi'nin Adana mitingi

Vatan Partisi'nin Adana mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-29 23:00:01
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türk milletini anayasadan silecek olan anasından doğmadı, doğmayacak, doğamaz" dedi.

Perinçek, partisince Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, aynı meydanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkla buluşma programı ile partisinin mitinginin düzenlenme tarih ve saatleri hakkında seçim kurullarında yaşanan karar verme sürecinine değindi. Perinçek süreci "meydan savaşı" olarak değerlendirerek, "Adana meydan savaşını Türk milleti kazandı, kanunsuzlar kaybetti" ifadesini kullandı.

Türk milletini "Anayasadan silmeye kalkanların" Adana'dan ilk mağlubiyetlerini aldıklarını öne süren Perinçek, "Türkiye'yi AKP iktidarı artık yönetemeyecek, AKP saltanatını yıkacağız" diye konuştu.

Türkiye'yi yönetenlerin gizli anlaşmalarla dışarıdan güdümlü olduklarını savunan Perinçek, "Türkiye'yi Vatan Partisi Washington'dan, Brüksel'den yönettirmeyecek. Ankara'dan, Türkiye'yi Türkiye'den yöneteceğiz" dedi.

Perinçek, çiftçi, sanayicinin durumun kötü, iktidarın yıkılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

- Yeni anayasa

Bu seçimden sonra Türkiye'de AK Parti-CHP hükümeti kurulacağını, ABD'nin AK Parti ve CHP'ye yeni bir anayasa yapmalarını dayattığını iddia eden Perinçek, bu anayasanın birinci maddesinin Türk milletinin anayasadan silinmesi olduğunu öne sürdü.

Perinçek, "Türk milletini anayasadan silecek olan anasından doğmadı, doğmayacak, doğamaz. AKP, Türk milletini çıkaracağım diyor. CHP yöneticileri 'Türk kavramı etnik kavram anayasada olmaz' diyor. Sizi bir kuru kalabalık olarak görmek istiyorlar. Türk milleti olarak değil. Türk milletini silmeye kalkanlara Türk mucizesiyle cevap vereceğiz" diye konuştu.

HDP ve PKK'nın parlatılarak vatandaşa sunulduğunu ifade eden Perinçek, şöyle devam etti:

"Bir yandan AKP elinden tutuyor o PKK'nın, bir yandan CHP elinden tutuyor. Hatta 'eğer HDP meclise girerse AKP iktidarı yıkılır' diyorlar. Hayır. HDP'ye verilen oylar, AKP'nin Türk milletini silmesine, özerklik adı altında Türkiye'yi bölmeye verilen oylardır. CHP'ye verilen oylar, AKP iktidarının ortağına, suç ortağına verilen desteklerdir. AKP, CHP, PKK hükümetini kurdurmayacağız. Bu planı bozacağız."

Konuşmasına ezan nedeniyle bir süre ara veren Perinçek, daha muhalefetteyken hükümet gibi çalışmalar yaptıklarını, Suriye, Irak, Mısır, İran ile görüşüp Batı Asya birliği kurma çalışmaları gerçekleştirdiklerini, asılsız Ermeni iddialarına karşı girişimlerde bulunduklarını anlattı.

- Silivri duruşmaları

Perinçek, kendisini Silivri'de tutuklayanların "F yargıçları, F savcıları" olduğunu, o dönem onlara yargılanacaklarını söylediklerini dile getirdi.

Hakkında tutuklama kararı veren hakimin bugün 1 Nolu Cezaevinde kendi kaldığı F 9 hücresinde kaldığını ifade eden Perinçek, halihazırda da bazı polis şeflerinin tutuklandığını kaydetti.

Perinçek, "Peki onların amirleri kimdi. O kişileri kim bu suçları işlemek üzere görevlendirdi ve ateşe sürdü. Kim Türk milletinin üzerine sürdü. Bu süreç, göreceksiniz Türk yargısı cumhuriyet adaleti, yakında Tayyip Erdoğanların, Abdullah Güllerin, Fethullah Gülenlerin yakasına yapışacak" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş