DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Vasip Şahin'den Reina saldırganı açıklaması

İstanbul Valisi Şahin, Ortaköy'deki terör saldırısının yakalanmasıyla ilgili, 'Bunun DEAŞ adına yapıldığı net.' dedi.

5 Yıl Önce
2017-01-17 10:40:44

İstanbul Valisi Şahin, Ortaköy'deki saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

'ÖZBEKİSTAN DOĞUMLU'

İstanbul Valisi Şahin, "O saldırıyı gerçekleştiren faille ilgili o günden bu tarafa İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz çok ciddi ve girift bir çalışma yürüttü ve bu gece Esenyurt ilçesinde yapılan bir operasyonla bu menfur saldırının katili ve faili yakalanmış durumda. Fail Abdülkadir Masharipov. Özbekistan 1983 doğumlu. Afganistan'da eğitim almış ve 4 dil bilen, iyi yetiştirilmiş bir terörist." dedi.

'2 BİN POLİSİMİZ GÖREV ALDI'

Şahin, "Ülkemize 2016 yılında ocak ayı içerisinde geldiği tahmin ediliyor. Bu operasyon yapılırken yaklaşık 7 bin 200 saat kamera incelemesi yapıldı, özel ekiplerle birlikte 2 bin polisimiz görev aldı." dedi.

'OPERASYONLARDA 50 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI'

İstanbul Valisi Şahin, "Gerçekten polisimiz çok büyük emek sarf etti. Çok dikkatli bir çalışma yürüttü ve bu çalışma boyunca yaklaşık 152 adrese operasyon düzenlendi. Bu operasyonlarda 50 şahıs gözaltına alındı. Bu arada 168 yabancı da yabancı terörist olma şüphesine binaen gerekli işlemler yapılmak üzere ilgili mercilere teslim edildi. Teröristle birlikte 197 bin ABD doları ele geçirildi. 2 adet tabanca ve şarjörü ele geçirildi." diye konuştu.

Şahin, operasyonla ilgili şu bilgileri verdi: 

"5 adresi dün takip ettiler ve öğleden sonra o 5 adrese yönelik operasyonları artırarak devam ettiler. Neticede o 5 adresten birinde ele geçirildi." 

'DEAŞ ADINA YAPILDIĞI NET'

Vali Şahin, Ortaköy'deki saldırının IŞİD adına yapıldığının net olduğunu bildirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş